| andreealuiza7648 a întrebat:

Buna, TPU! Daca am avut lichid preejeculator pe mana si apoi am introdus degetul in vagin, pot ramane însărcinată? Menționez ca au trecut 12 ore de la ultima ejaculare si au fost vreo 4 urinari.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, este imposibil

| Violleta2022 a răspuns:

Bine ca nu l-ai introdus in gura, ca sigur o puneai de-o sarcina!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti exact? Dumnezeu cu mila.Dar ce iti pot spune sigur este ca urinarea nu are nicio treaba, nu il ajuta pe el la curatarea spermei care poate exista in lichidul preejaculator, dar nici pe tine nu te ajuta absolut deloc ca metoda contraceptiva (mai ales ca la femeie urinarea se face prin alt orificiu, e grav daca nu stiai asta) :

https://www.webmd.com/men/what-is-pre-ejaculate

De urmarit:

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Robert2526 a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata asa. Dar cum ai ajuns sa ai lichidul acela pe mana? E vorba de o cantitate extrem de mica, de cele mai multe ori este insesizabil, sigur nu ejaculase?

| bas123 a răspuns:

Ramai gravida doar daca-l bagi in gura.