| aida_1748 a întrebat:

happy daca ati avea 25 de ani si ati intalnii pe unu de 31 insa divortat cu un copil de 3 ani, dar copilul sta la mama, ati incerca o relatie? v-ar interesa de cum ar privii lumea aceasta relatie? el a terminat 2 facultati dintre care una de teologie, dar din cauza infidelitatilor s-au despartit. multumesc celor care imi vor da un rasp!

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Daca iti place individul, de ce sa-ti bati capul cu detaliile astea? Banuiesc ca nu te visezi in rochie de mireasca cu el la altar, deci e ok. Cat despre faptul ca are un copil... nu este deloc, dar deloc responsabilitatea ta sa iti faci griji pentru el, e adult, pare un om inteligent... cred ca e capabil sa ia o decizie. Eu zic sa-i dai o sansa happy suna bine profilul lui.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca merita, de ce nu? 1

Daca tie iti place si e de incredere, atunci n-ai de ce sa te retii de la o relatie cu el!

Faptul ca el a avut parte de o casnicie ratata inseamna ca o sa fie mai atent in viitor si n-o sa mai faca aceleasi greseli!

Copilul nu are nicio vina si daca o sa ajungi sa-i iubesti tatal sigur cel mic o sa-ti fie drag! Oricum, sta cu ma-sa, deci n-o sa-l cresti tu!

Cred ca ti-am clarificat ce vroiai tu!

| Zenithf a răspuns:

Mai greu, poti sa ai probleme din cauza copilului. Cel putin, am citit ce a scris o fata care sufera mult pentru ca copilul viitorului sot este de-a dreptul insuportabil. Eu cred ca acel copil face lucrurile astea inadins, ca este gelos ca tatal si-a gasit pe altcineva.
In cazul in care te hotaresti sa incerci, vezi mai intai cum este acel copil si ce relatie poti sa ai cu el, ca de dragul lui, prietenul tau poate fi in stare sa se desparta de tine.

| Floreenofficial a răspuns:

Da se pare ca e un barbat de incredere si cred ca 100% nu te va insela deoarece stie ce inseamna si cat e de dureros.
Un singur lucru...copilul va creste si va trebui sa ai si tu grija de el asa ca daca nu te crezi in stare las-o balta!
Succes!

| Hmmmm a răspuns:

Nu m-a interesat niciodata gura lumii...nu cred ca asta ar fi problema
intrebarea mea e: oare el cauta acelasi lucru d la o relatie ca si tine? totusi e o diferenta mare d varsta intre voi. oare chiar il iubesti? oare chiar merita sa lupti pentru el? oare el te iubeste? oare el ar lupta pentru relatia voastra? raspunde-ti la intrebarile acestea si stai d vb cu el despre asta.
daca si-a inselat sotia atunci inseamna ca ea nu i-a oferit ceea ce cauta. poate tu ii oferi exact ceea ce cauta si nu va face si cu tine la fel.
da.as incerca. daca intr-adevar il iubesc si ma iubeste as incerca.as lupta pentru el, deoarece nu mi se pare corect sa pierd un om p care il iubesc doar datorita faptului ca cei din jurul meu nu il accepta. o relatie se consuma intre mine si el, nu intre mine si el si gasca d prieteni sau intre mine si el si cei din jurul nostru.important esa va fie voua bine, restul va veni d la sine.
iti urez succesc!

| Adyr0 a răspuns:

Infidelitatilor din partea cui? Vezi sa nu patesti si tu ce-a patit nevasta-sa, daca a fost din vina lui.

| 80Cris a răspuns:

Mie nu-mi place sa judec pe nimeni. Daca voi va placeti si va simtiti bine impreuna, daca tu esti pregatita sa intri intr-o relatie si esti constienta ca acel copilas va face parte din viata ta ( in ideea ca ai si vei avea pe viitor o relatie serioasa cu el ) atunci fa-o. Nu vad de ce te-ar judeca cineva! Nu i-ai despartit tu!

| ClaraZ a răspuns:

Diferenta de varsta nu e foarte mare, si intre bunicii mei sunt tot 6 ani.Eu zic ca as incerca, daca as simti ca ma iubeste, ca ma respecta si ca putem construi o relatie serioasa, iar de parerea lumii nu m-ar interesa absolut deloc.:*

| traficanta a răspuns:

Nu daca as fi in locul tau, nu happy Ar trebui sa iti asumi o anumita responsabilitate avand in vedere ca are un copil, poate ca l-ai iubi, dar nu ca pe al tau.Totusi.Si totusi ceva ceva e o diferenta de ani intre voi, 6 ani. Poate crede ca nu esti destul de matura sa ai grija si de un copil care nici nu e al tau... Dar fa ce crezi, insa sa nu descoperi ca simti ceva pentru el si sa regreti apoi :*

| vip 2010 a răspuns:

Draga mea diferenta de varsta nu e mare intre bunicii meu sunt 26 de ani diferenta! SI in legatura, cu relaia, eu zic sa incerci sa vezi ce iese. Apropo din partea cui a fost infidelitatea? Lasa lumea sa vorbeasca... nu-i baga in seama lumea-i rea.'' Atunci cand lumea nu te mai vorbeste, inseamna ca ai muritwinking''

| A.be.ce a răspuns:

Hmm.pai in primul rand nu cred ca ar conta ce crede lumea despre aceasta relatie, acum depinde cat de mult tii la imaginea ta, si cat de mult iti pasa despre ce spun altii. Si daca ar fi sa ma implic intr. o relatie cu tipul respectiv, nu cred ca as pune prea mult suflet, pentru ca nu cred ca e un om serios, avand in vedere ca s. a despartit de sotia lui din cauza ca a fost infidel, mai ales ca are un copil...Asa ca ai grija ce faci:*

| Amelia87 a răspuns:

Am un exemplu in familie, numai ca copilul are 8 ani si e cu mama in alta tara. Daca sincer eu una m-as gindi ff bine inainte sa iau o decizie, dar acum depinde si de cit de mare e dragostea intre cei doi. Asa e totul e relativ. happy

| c8ilu a răspuns:

Atata timp cat dragostea exista intre voi, nu vad de ce-ar trebui sa-ti pese de comentariile altora. dar, muuuulta grija! sa nu ajungi sa suferi de pe urma lui happy:*

| laurahl_7225 a răspuns:

Eu m-am maritat cu un divortat, copilul statea si el la mama. in 3 ani de casatorie am aflat despre sotul meu ca a facut inchisoare pentru talharie, si nu mi-a spus. sunt insarcinata in 7 luni si nu imi da nici un ban de doctori, analize, etc.
te sfatuiesc sa vorbesti cu fosta lui nevasta fara sa stie prietenul tau si sa o intrebi pe ea despre fostul ei sot. nu te grabi la maritat, eu asa am facut si regret toata viata.

| scoaladeseductie a răspuns:

Teolog si cruvar

tare big grin