| baubau_4290 a întrebat:

daca faci sex vaginal te dezvirginezi poti sa faci copii pot aparae diferite boli etc. dar daca faci sex anal ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| BeHappyForMe a răspuns:

-sangerezi sau ai probleme cu hemoroizii
-constipatia
-nu ramai insarcinata daca faci sex anal
-foloseste prezervativul ar fi evitarea unor infectii

cam asta are trebui sa stii despre sexul anal.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te dezvirginezi (ca e contact sexual), poti sa iei exact aceleasi boli (doar ca riscul e mai mare), partenerul se poate alege cu o infectie, poti face hemoroizi, fisuri anale, iar daca te infectezi cu HPV vei face cancer anal.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Riscurile sexului anal sunt multiple. Citeşte aici mai multe : http://www.prezervativ.ro/diverse/sex_anal.php O zi bună!:)

pa, pa.

| TheCoon a răspuns:

Defapt...nu e indicat deloc sexul anal, nu-i sanatoslaughing. Am citit ca "partea aia" nu e facuta pentru a fi penetrata, nu rezista la frecare si te poti trezi cu tot felul de infectii si alte cele. Fa sex normal si stai linistita. daca partenerul poarta umbreluta(prezervativ) nu se pot intampla chiar asa multe, daca ai dubii iei anticonceptionale sau nu il lasi sa-si trimita armata spre ovulul tau ci sa scoata repede furtunul de gradina inainte sa ude "oul mama". Pace!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa nu mai faci[in caz ca ai facut deja] iar daca nu ai facut nici sa nu incerci. asta in caz ca ti la corpul si la sanatatea ta.

| Maryo_5187 a răspuns:

E cam acealasi lucru. poti sa faci copii prti sa iei boli e cam tot aia

| Lovitdetot a răspuns:

Cum sa faci copii prin sex anal mai inteligenti am ajuns natia asta succeslaughing)))))))))