| kkkmakafull a întrebat:

daca fosta sau fostul v-ar spune ca va vrea inapoi si sa va impacati desi aveti pe cineva pe care iubiti v-ați impaca sau nu? si i-ati spune iubitei\iubitului de propunere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă iubesc persoana cu care sunt în prezent cu adevărat și am intenții serioase și chestii d-astea, restul rămâne poveste.
Și da, i-aş spune actualei persoane cu care sunt ce mi s-a propus, într-o relație e nevoie de sinceritate, oricum nu m-aş gândi prea mult la asta, este irelevant.

7 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu, evident, adică mi se pare complet egoist să te bagi și să strici relația actuală a fostului partener, dacă îl iubești cu adevărat îl lași în pui mei să fie fericit dacă relația cu tine n-a mers, dar dacă lucruriile ar sta diferit gen, să n-am o relație și fosta să-mi ceară să ne împăcăm, atunci da aș da a doua șansă relație.

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu nu îl iubesti pe actualul, simţi alte lucruri pe care le confunzi cu iubirea. Dacă îl iubeai cu adevărat nici măcar în minte nu îţi puneai astfel de întrebări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-as impaca, i-as spune actualului.

| En3Rgi a răspuns:

Din experienta iti spun ca relatiile cu fostele nu functioneaza niciodata, nu degeaba sunt foste.Nu te lasa influentat/a de "propunere"..acea persoana e trecut.Plus ca daca esti deja cu altcineva clar ca raspunsul e nu la impacare.Si eu unul da as spune iubitei daca ar vrea fosta sa ne impacam.Altfel ii dai mai multa incredere in tine daca ii spui ca ai refuzat-o cand te-a intrebat.Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru En3Rgi):

Si actuala poate sa devina o fosta! Asa ca...
Trebuie vazut, cum ii spune lui inima asa sa faca, daca actuala scartie poate sa se intoarca la fosta..de ce nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru En3Rgi):

Am aici o prietena care s-a casatorit cu fostul dupa ce ala se despartise de ea si se mutase la alta in casa...da ala cand s-a intors la prietena asta a mea...a venit cu inelul de logodna ...nu asa cu mana goala ca sa se impace... Acum sunt casatoriti si au si un baietel impreuna de 8 anisori!
Deci merge treaba...cand se vrea!

| Carrie1 a răspuns:

Daca iubesti pe altcineva ce rost are sa renunti si sa te intorci in trecut? Normal ca trebuie sa-i spui persoanei cu care esti in prezent, asta inseamna comunicare si incredere!