| Desdemona95 a întrebat:

De aproape 3 saptamani prietenul meu s-a despartit de mine pe motiv ca ne certam prea des. In primele zile, l-am cautat si imi tot spunea ca s-a terminat si ca nu ma mai iubeste, sa ma impac cu ideea asta. Intre timp, mi-am mai revenit putin ( primele zile nu mancam, nu dormeam, nu ma puteam concentra ), dar imi e dor de el... La inceput, el parea foarte impacat cu ideea dar, de 1 saptamana incoace, tot posteaza printre glume si citate despre iubire ("iubirea adevarata nu moare niciodata"etc) si melodii de dor, insa de cand ne-am despartit nu mi-a mai dat niciun mesaj si niciun semn, desi el stia ca sufar... Credeti ca el sufera? Credeti ca se va intoarce la mine?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, el este bine mersi!

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca sufera si vrea sa se impace cu tine.

| sofisis a răspuns:

Nu. Nu sufera si nici nu se va intoarce la tine. Daca suferea si daca te voia inapoi, aflai pana acum.
Probabil alea le posteaza asa... fara motiv si el se distreaza, te asigur, cel mai probabil cu altele. Iar tu stai si iti faci sperante la un wall de facebook. Stupid.
Gata, s-a terminat, pieptul in fata, iesi si infrunta lumea. Nu esti nici prima, nici ultima femeie careia i s-au dat papucii si nu e probabil ultima data cand vei fi parasita. Ai plans pana acum, gata. Ajunge. Cat o sa plangi? Asa slaba esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste si te vrea inapoi...

| Stf_Cristi_1999 a răspuns:

Daca nu va gasi pe altcineva mai buna ca tine se va intoarce sigur! si daca pune asemena statusuri inseamna ca nu a gasit alta fata si ii e dor de tine dar are orgoliul prea mare si nu te va cauta