| eax a întrebat:

Hei,buna! am o mare nedumerire.De cateva zile, fostul prieten, persoana pe care am iubit-o cel mai mult pana acum mi-a cerut sa ne impacam si sa incercam de data asta sa o luam de la capat cu calm si fara sa mai facem greselile din trecut.Problema e urmatoarea :el a facut niste greseli cam mari si le-a cam repetat.La un moment dat avea o alta relatie in paralel cu mine si ma mai inselat de cateva ori.Din cauza anumitor chetii legale, pe care le consuma incepuse sa fie nesimtit si nu ma respecta, mi-a zis chiar de vreo 2-3 ori sa mai slabesc ca el nu iese cu oricine pe strada.(si grasa nu sunt am 1, 78 si 64 d kg). Adevarul e ca de la inceput nu am avut o relatie normala.Mama nici nu vrea sa-l vada, pe urma nici maicasa nu mai vroia sa-l lase sa fie cu mine, dar am ramas impreuna.Ne certam mai mereu pentru ca nu mai era cel de la inceput,dragastos atent si altele si nu inteleg de ce,pentru ca el ma insela,el vorbea urat, el uita sa ma sune cu ani, el nu avea timp de vorba si altele si tot mie imi cerea sa ma schib. Ajunsesem intr-o stare de nerecunoscut eu care sunt o fata foarte cocheta ajunsesem sa port acelasi rand de haine.Ma aranjam doar cand ieseam cu el.Ne-am certat, ne-am impacat de n ori.Mereu se intorcea la mine si-mi zicea ca ma iubeste.Am fost 6 luni impr.Ne-am despartit si 5 luni nu am mai avut nici un contact, nimic. Dupa 5 luni am avut o tentativa de impacare, dar nu am putut eu pentru ca mi se parea exagerat de arogant si a vrut sa fac ceva care mie mi se parea extrem de umilitor cand el venise sa ne impacam, deci trebuia sa discutam nu altceva.Iar acum dupa alte 3 luni m-a cautat din nou si la un moment dat i-am raspuns si am inceput sa vbim din nou. Vorbesc cu el,ar trebui sa ne intalnim cat de curand fata-n fata sa vorbim pe-ndelete.M-as impaca cu el intr-un fel pentru ca inca mai tin la el,dar mi-e frica sa nu ma minta iar si sa se transforme iar pe parcursul relatiei, mi-e frica sa nu mai sufar si de asemenea daca ma impac cu el imi pierd multi prieteni, pentru ca stiu ce am patit cu el si s-au rugat de mine sa ma despart de el cu ceru si pamantul si acum imi zic clar si ferm sa-l las ca nu merita.DAR eu c fac cu ce simt eu? c sa fac? voi c credeti? mi-e frica nu am incredere in el pentru ca eu il stiu de mic si niciodata nu am avut o parere buna despre el, ba chiar nu-l suportam si asta vara am zis sa-i dau o sansa pentru ca el de 6 ani se tinea dupa mine. Si la inceput a fost superb,era tot ce vroiam eu din toate puncetele de vedere (si sufleteste si fizic).VOI ce ati face, ce credeti ca e bine sa fac eu? aaa si inca ceva el ma cere pe mine dea de la inceputul relatiei, iar eu la fel.am ramsam cantonati in niste persoane care am fost.nustiu daca as mai putea suta la suta sa fiu ce am fost dar in mare nu m-am schimbat mult, dar el oare? va mai putea? funda + vot.mersiii!

Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Nu este o solutie sa te impaci cu el. Ai suferit destul. El tot va repeta acele greseli, mai ales ca stie ca l-ai iertat de n ori. Daca l-ai ierta si acum fii sigura ca va face la fel. Cred ca meriti respect, nu? Iar el se pare ca nu prea ti l-a oferit.

succes

9 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Relatia asta o sa-ti distruga increderea de sine.E greu acum pentru tine ca e putin timp de la despartire.Peste vreo 2 luni, o sa uiti ca a existat.Citeste-ti povestea inca odata linistita.Si-ai sa ai raspunsul fara ajutorul nostru.

| dariaelena a răspuns:

Daca il cunosti si stii ca te face sa suferi, mai ales ca v'ati certat de n ori; chiar nu se merita sa iti pierzi prietenii(care sunt rari in ziua de azi) pentru unu ca el; el oricum nu o sa se schimbe. Poate la inceput sa fie asa dulce, atent; dar dupa aia inevitabilul oricum se va intampla si o sa se poarte ca un mitocan.Si oricum tot timpu o sa stai asa cu un semn de intrebare; eu consider ca nu se merita sa suferi iar. Mai bine singura si alaturi de prieteni; decat intr'o companie proasta, sa stai iar sa plangi si sa suferi.Si oricum la cate certuri a'ti avut nimic nu mai poate fi ca la inceput.Stai calma o sa gasesti unu mai bun ca fostul si care sa stie sa te aprecieze. Sper sa iei decizia corectahappy

| Demonull a răspuns:

Draga mea, daca te intorci la trecut, greselile se vor repeta.Niciodata nu iti vei face un viitor cu trecutu.Altminteri spus, tot tu o sa pici de fraiera. Ignora-l, lupul isi schmba blana dar naravul BA.gandeste-te la asta.

| Ozdogan a răspuns:

Buna!
Eu nu prea sunt de acord cu aceasta realtie dupa tot ce ti-a facut:te-a facut grasa, s-a purtat urat, si cel mai urat, te-a inselat nu numai odata...
Ai mai zis ca va si certati mult.Crezi ca o relatie dureaza daca va certati in fiecare zi?sad. Nu prea... Daca chiar n u va mai intelegeti, nu ar mai trebui sa va impacati!
Eu una nu as mai sta cu el.Adica,stiu ca tu ai sentimente pentru el, dar daca nu vrei sa ma suferi din cauza lui, las-o balta! Pentru ca nici tie nu-ti prinde bine cand el umbla cu alta si nu-i pasa de tine...
Si mai ales daca consuma un fel de "drog" dar este legal.Nu conteaza daca e legal sau nu. Drogurile schimba oamenii.I face mai rai, ca in cazul tau.
Eu spun ca cel mai bine ar fi, cand o sa va intalniti, sa-i zici ca nu vrei sa va impacati si spui si de ce.
Poate el iti zice acum te iubesc si umblu dupa tine de 6 ani! Dar peste 2 zile umbla cu sute!
Dupa toate prin care ai trecut, nu ar mai trebuii sa ai incredere in el...Stiu ca sunt niste sentimente la mijloc, dar dupa cum am zis, nu cred ca convine la nimeni sa fie cu cineva iar partenerul sa umble cu alte fete.
Incearca sa-i zici ceea ce te deranjeaza cand o sa va intalniti, zi-i adevarul si ceea ce simti pentru el, daca inca il mai iubesti!
Si daca va impacati, fii atenta! Nu se stie daca s-a schimbat...Cine stie ce i-o trece prin cap!
Incearca sa nu-l mai pierzi daca o sa fiti impreuna.Fii doar tu fata din viata lui. Posibil lui nu i-a placut iubirea pe care i-ai oferit-o si s-a dus la alta. Iubeste-l la maxim, dar nu fii obsedata dupa el, pentru ca, daca ai incredere deplina in el, devii nebuna dupa el si te va insela din nou, vei suferi si mai mult!sad
Sper ca te-am ajutat happy Nu fii deprimata.Fii puternica love struck.
Si nu ai pentru ce!big grin D`asta sunt aici ca sa te ajut!:*

| eax explică (pentru Ozdogan):

Mersi mult pentru sfat. ultimul l-am vazut pe al tau.ca nu am dat pagina si in suslaughing am zis ca sunt doar cele de jos.mersi pentru incurajare si ca mi-ai dat si solutii alternative si nu doar mi-ai spus ca nu e bine.am fost azi si m-am intalnit cu el.parea schimbat si foarte calm.pare ca ma iubeste cu toate ca a trecut aproape 8 luni de cand ne-am despartit oficial.mi-a spus mai multe si m-a intrebat :ce vrei sa mai auzi de la mine? te iubesc? si a continuat recunosc te iubesc, dar mi-e greu sa o spun.(el crede ca daca isi exprima sentimentele nu mai e atat de puternic)parea destul de hotarat sa vina sa vbeasca cu mama care nu ma lasa sa fiu cu el nicii in ruptul capului...nustiu c sa fac, ce sa cred.incerc sa gasesc o solutie buna, dar sentimentele sunt prea puternice ma navalesc.

| Ozdogan a răspuns (pentru eax):

Buna...Din nou!laughing
Nu ai pentru ce! De asta sunt aici sa te ajut!:*
Daca chiar simti ca s-a schimbat, te iubeste, il iubesti, ramaneti impreuna! Incearca sa discuti cu mama ta despre asta.Zi-i ca tii la el si ca s-a schimbat.Si daca chiar simti ca te iubeste si dupa 8 luni de despartire, inseamna ca tine la tine mult...Probabil...Daca nu, inseamna ca e un plan de-al lui.In orice caz, vorbeste cu mama ta si fii atenta! :*

| marya1994 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te mai impaci cu el. Viata este prea scurta sa iti pierzi vremea cu persoane care nu stiu sa te respecte si sa te valoreze. Gandeste-te putin nu ti-ar placea un baiat care sa te iubesc si sa te aprecieze pentru ceea ce esti, cu care sa poti vorbi fara sa iti fie teama sa nu zici ceva care sa il supere...

| cicicookie a răspuns:

Daca nu a mers prima oara, nu va merge nici a 2 a oara.

| sfaa a răspuns:

Vad ca ai suferit mult si inca mai simiti ceva pentru el dar trebuie sa vorbiti fata in fata serios si sa-ti spuna adevarat ce simnte pentru tine..nu e deloc bine sa va despartiti si iar sa va inpacati asa ju mai clarificati niciodata nimica trebuie sa vorbesti cu el sa vezi daca vr sa fie cu tine mereu nu asa ca tot va despartiti si iar va inpacati trebuie sa stii adevarul unii oameni pot suferi in dragoste dar asta e eu iti zic sincer sa vorbesti cu el. funda?