| Duutsie a întrebat:

De cateva luni am cunoscut un baiat la antrenament, care este si in acelasi liceu cu mine. De cateva zile, imi zambeste mereu cand ne intalnim prin scoala, ma ia in brate, ieri vroia sa joace cu mine in echipa la antrenament. Insa, tot ieri, la sfarsitul antrenamentului a pupat o fata pe obraz in semn de: ramas bun. Este ceva firesc, insa am observat ca fata se cam tine dupa el, iar el ii acorda uneori atentie. Cand am plecat acasa, m-a strigat de pe trotuarul celalalt sa-l astept, deoarece mergeam in aceeasi directie. Pe drum se tot uita la mine si zambea, ma intreba cand sa intre pe mess sa mai vorbim. Eu sunt prietena foarte buna cu o colega de-a lui si ea mi-a zis ca nu are prietena si nu l-a prea vazut vorbind cu fata aceea. Eu ce sa inteleg? Treaba e ca eu am inceput sa-l cam plac... si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Dupa ce ai povestit, te place si el, si ar vrea sa iti ceara sa fi iubita lui, sa te astepti la asta.
Nici eu nu mi-am dat seama ce e cu fata aceea, probabil doar glumea cu ea.
Fi mai atenta la el, si vezi cum se comporta.
Succes!

daca ti-a folosit ce ti-am zis, da-mi o fundutiabig grin

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fata aceia e doar o amica daca a pupat o numai pe obraz, si cei daca se tine fata dupa el ca din cate ai scris baiatului i place de tine, nu ar trebui sa o consideri rivala pe fata respectiva, probabil va mai pupa si pe altele de ramas bun[tot pe obraz]dar asta nu inseamna ca are ceva cu ele

| ViVi99 a răspuns:

Fii indrazneata, de ce sa ratezi o sansa cand ea iti bate la usa? Vorbeste deschis cu el si da-te pe langa el. Daca reactioneaza cum te astepti, perfect! Daca te ia in brate, nu te retrage, de frica ca o sa te vada ceilalti sau cine stie ce. Nu! Reactioneaza placut, asa el va stii ca-l placi si va continua. Intreaba-l pe mess daca are prietena, spune-i ca-l cam placi si ca vrei sa-l cunosti mai bine. Intalniti-va prin parc, la un suc etc. evita sa te intalnesti seara sau intr-un cinema, deoarece in timpul filmului nu prea poti sa comunici asa de mult cu el. Arata-te interesata de el si, dupa cum spui ca reactioneaza in preajma ta, iti va "plati cu aceeasi moneda". Nu te lasa indimidata de acea fata care spuneai ca se cam da la tip. Din contra, trebuie sa-i arati ca esti o luptatoare si ca nu-ti lasi "prada" asa de repede. Noroc!

| Dani33ll a răspuns:

Spune-i ca-l placi! Simplu si nu te omoara nimeni daca ii spui asa. Poate va vrea sa fie cu tine, da-i atentie multa.