| deeaandreea08 a întrebat:

De câteva zile urinez cam des si imi este frica sa nu fiu însărcinată deoarece acum o săptămana m-am "jucat" putin cu iubitul meu dar nu a ejaculat. Nu am niciun simptom. Imi puteți spune ce am? Nu am avut niciun contact sexual. Am spus asta in prima întrebare.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine nu te juca cu nimeni până nu te căsătorești.T joci până uiți de tine și te poți trezi însărinată.

| Epiphania213 a răspuns (pentru ania):

Nu mai suntem in era dinozauriilor. evolueaza si tu

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Mai bine am educa tinerii cum sa faca sex corect si cum sa se fereasca de neplaceri cand fac asta decat sa le bagam in cap tot felul de concepte despre sex perimate de inspiratie religioasa.

| corbulalbrosu a răspuns:

O SARCINA se poate forma/naste/lua fiinta NUMAI/DOAR daca SPERMA ajunge in vaginul tau INDIFERENT prin ce mod (deci nu doar prin contact sexual) si in orice cantitate dar acest lucru trebuie sa se intample in mod obligatoriu intr-una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE + ziua OVULATIEI. In afara celor 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care SPERMA ajunge in vagin. Urinarea frecventa/mai deasa se poate datora unei raceli, cistite sau sa fie provocata de o infectie a tractului urinar sau a aparatului uro-genital prin masturbarea cu degetele nu tocmai curate. Multa sanatate!

| WaterDrop a răspuns:

Ai o lipsa serioasa de..carti si informatie, nicidecum o sarcina nedorita.

| Eduard196 a răspuns:

Linisteste-te ca nu esti insarcinata. Si mergi la doctor sa vezi care ar fi cauza

| Evolettee a răspuns:

Ca sa rămâi însărcinată trebuie sa isi dea drumul IN TINE. Poti urina des si de la o răceală sau pentru ca umbli desculța pe ceva rece, si mie mi se întâmplă

| Raluca199427 a răspuns:

DACA NU AI CONTACT SEXUAL CU EJACULARE IN TINE NU AI CUM SA FI INSARCINATA!

CONTACT SEXUAL INSEAMNA : PENISUL LUI IN VAGINUL TAU, EJACULARE IN TINE

Ti-am scris asa poate intelegi odata si incetezi sa mai fi speriata!

Ai o raceala, du-te la un doctor!

| Sarina a răspuns:

Poate ai racit jos si de asta faci pipi des nu esti însărcinată.
Sa te speli cu ceai de musetel si sa pui crema gynocanesten

| mihneapetcu a răspuns:

Esti insarcinata!