| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...de ce toti baieti mai mari ignora, se poarta urat cu fete mai mici ca ei cu 2-3 ani care ii plac? nu inteleg.(de exemplu plac un baiat in clasa 8 diferenta dintre noi este de 2 ani dar el ma ignora.de cce? nu este primul caz multe fete se confrunta cu problema asta)) funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Delia draga,esti intr-a sasea,da? Ca sa intelegi, raspunde-mi la urmatoarea intrebare.Te-ai uita la un baiat din clasa a patra care te-ar curta? Cred ca in nici un caz! Asa cum vezi tu un baiat cu doi ani mai mic ca tine, asa te vede pe tine un baiat cu doi ani mai mare.Lucrul asta va inceta dupa ce vei ajunge la liceu, crede-ma.Acolo,nu prea mai are importanta ca tu vei fi a noua si el a unspea, o sa vezi.Singurul meu sfat este sa rezisti sa treaca anii...

3 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Daca el este clasa a 8-a, cu doi ani mai mare decat voi, inseamna ca voi sunteti a 6-a. Cum sa nu va ignore? Vor niste femei langa ei, nu niste fetitze. Asteptati si voi sa mai crestetiwinking

| mistakeofyourlife a răspuns:

@PuFuLeTeLe Ai cam exagerat laughing Nu cred ca se mai joaca cu papusile din clasele primare. In orice caz 2 ani diferenta nu este foarte mult. Te-ai simti mai bine daca ea ar fi in clasa a 8-a dar diferenta dintre varste tot de 2 ani? thinking e cam acelasi lucru. Cred ca nu este corect. Adica un baiat de a 9-a poate sa fie cu o fata de a-8a (cu un an sau doi mai mica decar el) dar unl de-a 8-a nu poate sa fie cu o fata de-a 7-a sau a 6-a.straight face

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Asta e parerea ta. Doar ca... uite sa-ti dau un exemplu eu am 16 ani - clasa a 9-a (nu zic ca sunt foarte matur) dar o fata cu 2 ani mai mica decat mine ar insemna sa fie cam in clasa a 7-a acum. Deci practic ea acum inca se mai joaca cu papusile lol...cum sa stau cu ea? Peste 1-2 ani da mai zic si eu happy