| Yosifica a întrebat:

de doua zile tot plang in continuu dupa despartirea de iubit si am slabit 7 kg, am mancat, puteti sa-mi spuneti dc slabesc asa brusc?

4 răspunsuri:
| Maaryyneelaa a răspuns:

Buna! Ai slabit din cauza stresului,pe sistem nervos,este foarte periculos,si trebuie sa faci tot posibilul sa-ti revii pentru ca organismul tau va ceda,pentru ca tu mananci dar de fapt slabesti! E total invers! Incearca sa te calmezi,stiu ca este foarte greu si un cuvant de la noi,cum ar fi "nu este capatul lumii,stai linistita" nu te va ajuta prea mult pentru ca numai tu stii ce este in sufletul tau,dar gandeste-te totusi la sanatatea ta,ca poate persoana respectiva nu este in aceeasi stare ca a ta,si este amre pacat de tine,ca poate peste ani si ani,iti vei da seama ca nu el era iubirea vietii tale si poate ca iti vei gasi un baiat care chair o sa-l iubesti cu adevarat si apoi o sa-ti dai seama ce inseamna sentimentul de iubire adevarat,adica de multe ori suntem pusi in situatia de a crede ca iubim foarte mult si suferim intr-o despartire dar dupa o perioada cand ne maturizam si mai mult si va rasari soarele si pe strada noastra,vom realiza cat de complez este sa iubesti! Dar ca sa te incurajez putin(tinand cont de faptul ca nu stiu de ce v -ati despartit)poate ca nu este un motiv asa grav si poate ca daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna din nou! Stii foarte bine ca sunt persoane care se tot despart sau care stau despartite o perioada iar apoi pentru ca dragostea adevarata invinge intotdeauna,se impaca! Este logic ca in felul asta nu vei putea continua,adica chair daca este greu pentru tine incearca sa cauti raspunsurile in sufletul tau,si vezi cat de mult il iubesti si daca chiar tii la el foarte mult,cauta orice cale ca sa va puteti impaca, intr-o iubire adevarata nu merita niciun motiv indiferent de gravitate ca sa paota fi distrus, dar ai mare grija pentru ca sanatatea ta este in joc, ia-ti niste vitamine si calciu sa iti dea o pofta de mancare si sa te puna pe picioare mai repede dar cel mai bine este sa te destresezi, sa o lasi mai usor cu nervii! Mult noroc si ai mare grija de tine! Te pup si cand vei lua o decizie da-mi si mie un mesaj te rog frumos cu hotararea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consumul psihic, stresul, supararea, cum vrei sa ii spui, isi pune amprenta asupra organismului.Este si cea mai usoara cale de a slabi, indiferent de hrana administrata.Numai bine.

| ДdД a răspuns:

Probabil din cauza stresului, pentru ca nu dormi suficient sau aproape deloc(adormi la ore foarte tarzi pentru ca plangi) ar fi mai bine sa iti revi pentru ca sanatatea ta este in pericol. NU se sfarseste lumea si nici viata daca te.ai despartit de prietenul tau!

| nhgvhyg a răspuns:

Poate din cuza asta ti sa declansat vreo glanda de slabire, pentru ca nu este normal sa slabesti atat de mult in 2 zile, mai bine mergi la un medic sa te consulte si iti va zice cauza, incearca sa stai linistita:*