| Andreiyy a întrebat:

din cate stiu ..acest site este pentru a ajuta alte persoane la nevoie. Eu am o mica nelamurire in legatura cu penisul, cam cat de "mare" ar trebui sa fie la 15 ani., adica cati cm ma refer. Va rog nu radeti sau alte chestii pentru ca eu vreau doar sa ma interesez, despre corpul meu sa fiu sigur ca e bine sau nu. Va multumesc pentru ajutor. FUNDA

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Esti foarte politicos si plin de bun simt,dupa modul in care pui intrebarea.
Probabil te-ai jenat destul pana sa gasesti o formula cat de cat acceptabila ca sa intrebi ceea ce te interesa.
Nu crezi ca era mult mai simplu si mai eficient daca dadeai un search pe Google, doar tastand "dimensiuni penis"?
Nu erai nevoit nici sa te scuzi, nici sa stai cu teama ca un descreierat te-ar putea jigni in umbra anonimatului.
Si, ca sa-ti raspund la intrebare, uite:
http://www.prieteni.ro/......ati-2.html
Nu este nimic rusinos sa intrebi, atunci cand nu stii.
Dar, cand ai toate mijloacele la indemana, nu inteleg de ce n-ai cauta singur si in liniste.
Si daca tineai sa afli parerile altor baieti de varsta ta, te sfatuiesc sa nu tii prea mult cont de ele.
Exagerarile sunt la ordinea zilei la pubertate!

7 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Nu exista un standard de lungime important este daca te simti bine in pielea ta si ..chiar trebuie sa te simti pentru ca alta nu ai.

| Zizzou a răspuns:

Cele mai multe femei au avut orgasm, cu un penis de 14 cm. Daca difera 1-2 cm nu e nimic. Oricum dezvoltarea barbatilor se termina la 19-20 ani.

| Azµre a răspuns:

Media la adulți este de 11, 4-14.5 cm, acum dedu singur!

| HueyFreeman a răspuns:

25 cm pe putin.

| yo547 a răspuns:

Trebuie sa o ai de 13-14-15 cm si eu o am cuprinsa intre valorile astea.Deci trebuie sa ai de atat. Fundita?

| IREros a răspuns:

Poti sa ai cati vrei, iti creste pana pe la 18-20 de ani stai calm. Eu nu aveam cu ce ma lauda in generala, imi era si rusinelaughing, insa s-a dezvoltat micutul pe parcurs. Deci nu te gandi la asta inca.

| Crissstina01 a răspuns:

In jur de 15.