| madalinax6 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Va rog sa nu radeti si sa ma ajutati daca puteti.
1. Am citit primele 2 volume din seria,, Amurg". Am devenit obsedata de vampiri si simt ca vreau ca ei sa existe. Poate ca sunt nebuna, dar asta a devenit cea mai mare dorinta a mea. Ce pot sa fac in legatura cu asta?

2. Simt ca intru in depresie. De aproximativ o saptamana imi este frica de ceva, nu stiu de ce, dar stiu sigur ca am devenit foarte sensibila, plang din orice. Simt ca innebunesc. Ce sa fac? Am mare nevoie de ajutor. Cum sa fac ca aceasta teama sa dispara?

Va rog sa ma ajutati si sa nu radeti!

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Pentru intrebarile 1 si 2 am acelasi raspuns, du-te la psiholog.
vampirii nu exista si se pare ca suferi de tulburari emotionale. a crede in existenta vampirilor nu e o "obsesie", e un simptom.

| Paty17 a răspuns:

Eu nu știu sigur ce ai, dar, uite, dacă vrei să discuți în voie cu cineva poți apela la un psiholog. Nu te jignesc prin asta, doar că e persoana care te poate ajuta cel mai mult. Ar fi de prisos să ne înșiri aici tot ce simți, alta e față în față. Trebuie să-ți vadă reacțiile, expresiile etc.
Ăsta e doar un sfat, depinde de tine dacă-l iei în serios sau te plângi că îmi bat joc de tine, că nu e adevărat happy.

Dacă vrei totuși să vorbești cu cineva de aici, trimite-mi un mesaj.

O zi bunăă!