| DeliaCute a întrebat:

Buna TPU.E vorbă despre un băiat, e din clasă paralelă. Prima oară când am vorbit a fost când a intrat în clasă la noi și am ras despre o fază eu am zis o glumă și el a râs și a continuat-o și am râs amândoi. De atunci iese mai des pe hol, se uita la mine dar se uita doar cand suntem singuri sau când nu sunt anumite persoane.Ieri era de servici și am fost la el jos să îl întreb despre un profesor el a zis ca nu e acolo a dat să zică ceva Dar a renunțat și eu am plecat (s-a uitat în ochii mei si a lăsa capul ușor pe spate când vorbeam). Stăteam odată la calorifer vorbeam cu un băiat și a venit și el numai ca îmi evita privirea.In tramvai eram amândoi față în față la o distanță de câțiva pași și se uita insistent la mine și își trecea mâna prin păr.Azi când a venit în clasă (era multă lume) nu s-a uitat dar s-a atins de mine(avea loc pe unde să treacă dar am dat umar în umăr ).Se comporta ciudat.El de obicei râde dar când apar eu devine serios. Mereu cand ies pe hol si ma vede intra in clasa ..Azi de exemplu stateam pe hol el a dat sa iasa s-a uitat scurt din pragul usii a vazut ca sunt si a intrat repede in clasa. Credeți ca poate însemna ceva? Ce ar trebui să fac? Premiez cel mai bun răspuns câștigător.

Răspuns Câştigător
| Andrei1811 a răspuns:

Draga mea Delia, eu sunt baiat si cunosc acest comportament foarte bine, rareori intalnesti baieti timizi, el este unul dintre ei, baietilor timizi le trebuie foarte multa incredere sa vorbeasca cu o fata mai ales daca ii place de ea. Daca iti place de el, ti-as recomanda sa ii oferi putin mai multa incredere. Din punctul meu de vedere el te place pe tine, acum daca tu il placi cu adevarat, ti-as recomanda sa faci tu primul pas chiar daca voi fetele aveti orgoliu prea mare si nu prea faceti asta. Eu zic ca un baiat ca el merita, o sa tina foarte mult la tine, iti garantez, dar tipu de baiat este cam gelos. Chiar iti multumesc pentru aceasta intrebare, m-am regasit in ea, asa eram si eu. Nu imi trebuie funda, ca nu imi da de mancare o funda.

Iti doresc mult succes, Te pup:*

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca te place acest baiat o spun din experienta propie, ca suntem mai deschisi cand suntem singuri e ceva normal, in public avem o teama naturala sa ne exprimam emotional, parerea mea este ca e bine sa vorbesti cu el, s eu am fugit mereu de o fata pentru ca credeam ca nu ma place si am renuntat la idee plus ca e greu sa ne exprimam emotional ca suntem educati diferit

| ABCD122 a răspuns:

Ahh, ce-mi plac baietii astia.
Probabil te place, dar nu are încredere in el.
Mai asteapta putin, poate o sa-si faca curaj.Zambeste cand i-l vezi, fii vesela si o sa capete incredere.

| DeliaCute explică:

Buna Andrei.Îți mulțumesc frumos pentru sfat! Cum aș putea să îi ofer mai multă încredere? Eu în general mă pricep la băieți, dar când vine vorbă de băiatul pe care îl plac mă pierd.Îmi e puțin teamă să mă băg cu el în seamă, adică așa fără niciun motiv.Clasă
lui își cam bate joc de ăia..Nu înțeleg de ce fuge de mine, de ce se uita doar când e singur și nu e multă lume în jurul nostru.

| Andrei1811 a răspuns (pentru DeliaCute):

Uite iti zic sincer, asa am patit eu, eram timid, iar fata pe care o placeam a venit la mine odata si mi-a zis un simplu"Buna, ce faci?" adica a initiat ea conversatia, dupa ce am fost cu ea ceva timp am intrebat-o, cum de a facut ea primul pas, a zis ca a incercat de mai multe ori prin moduri indirecte da nu a mers si a decis sa fie directa. Iti zic sa incep prin ceva mai indirect, gen vorbesti cu cineva in prajma lui, ca tie iti plac baieti timizi, ca apreciezi sinceritatea si ca nu iti plac baieti badarani si doar cei finuti( Cel putin asa eram eu, ii consideram pe ceilalti baieti badarani, chiar nu stiau sa se poarte cu o fata si purtam pica pe ei) Daca nu se prinde, ramane varianta directa!

Cum sa iti faci curaj? Te gandesti daca ti-ar placea sa stai cu el seara sub luna plina, sa va sarutati si la toate chestiile intime si frumoase si dupa te intrebi ce poti face tu in privinta asta si cat de determinata esti sa o faci!
Cand ajungi sa fii 100% determinata, o sa ai curaju sa o faci. Sper ca te-am ajutat happy