| Anonimule000 a întrebat:

Este recomandat ceaiul de coada calului pentru grabirea menstruatiei?
Ps: menstruatia mi-a intarziat 7 zile, sunt cam ingrijorata insa mentionez ca ma doare burta ca de obicei...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Momentul, ziua, data de pornire a sangerarii menstruale este stabilit STRICT HORMONAL de catre activitatea hormonala din timpul ciclului adica in ziua in care se produce OVULATIA. Adica intotdeauna cu 14 zile inainte de momentul pornirii efective a sangerarii. In cazul tau se constata ca ciclul tau menstrual a fost prelungit cu un anumit numar de zile imposibil de stabilit. Ceea ce trebuie sa stii se rezuma la informatia ca data/ziua de pornire a sangerarii menstruale NU poate fi : nici influentata, grabita sau intarziata ori modificata prin folosirea de ceaiuri, tincturi, lotiuni sau medicamente. Fiindca a aparut durerea de burta asa cum se intampla de obicei, inseamna ca pornirea menstruatiei este iminenta si va avea loc negresit in zilele urmatoare. Multa sanatate!

| Anonimule000 explică (pentru corbulalbrosu):

Asa zic si eu...
am facut un test de sarcina ieri si a iesit negativ

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa bei si o galeata de ceai de coada calului, ca ciclul tot nu-ti vine, ala vine cand vrea el, iar daca sunt dereglari hormonale sau vreo sarcina, atunci nu mai vine deloc.
Fa un test de sarcina si te lamuresti, daca esti gravida sau nu.

| Toteu78 a răspuns:

Nu ți e milă de cal că rămâne fără coadă?

| Anonima213 a răspuns:

Încercă ceaiul de salvie. E foarte bun să știi happy