| dulse a întrebat:

Buna TPU ...este un baiat la scoala care se tot da la mine ( stiu ca face misto ) dar cum sa il fac sa inceteze? de exemplu azi am dat test la bio si banca lui este langa a mea si nu ma lasa in pace venea si imi punea mana pe sani si zicea ca ma iubeste ca vrea sa imi dea un pupic si chesti din astea ( el are prietena ) Cum sa scap de el? eu am 14 si el 16 si a ramas repetent si acum este cu mine in clasa

2 răspunsuri:
| covaci101 a răspuns:

Dacă este slab şcolit şi fără educaţie este mai greu să-ţi pui mintea cu el, mai ales că cu vorba bună nu va înţelege. În mintea lui el aşa înţelege să respecte intimitatea unei fete.Este o problemă delicată şi dacă "casanova" nu se astampără va trebui s-o discuţi neapărat cu părinţii tăi.Aici nu este vorba de parat pe cineva, ci trebuie să faci cumva să-l înveţi bunele maniere!

| NuVreauSaTeAud a răspuns:

Parerea mea, ignora-l, ca daca nu este bagat in seama v-a inceta. Problema lui e lipsa de atentie si incearca s ao acapareze crezand ca asta e cea mai buna modalitate. Daca face chestii de genu nu-s tiu riposteaza sau daca nu ai cu cine iesi din clasa si lasa-l in pace. Sper ca te-am ajutat:*