| eusicumine98 a întrebat:

Este un baiat pe care il plac destul de mult. Sa va spun : o prietena de a mea l-a cunoscut si in fine... am ajuns sa ies cu prietena mea si respectivul tip. De obicei stateam impreuna cam 2 ore pe seara dar era ok, de treaba si radeam cu el.Adica vorbea si cu mine ca tot zicea "grr" pentru ca eu sunt raraita si era dragut si tot gasea motive sa comenteze gen pantalonii mei rupti, parul meu pe jumate rosu, parul meu cret si, evident, modul meu de a vorbi >:" si pritena mea l-a intrebat de ce tot comenteaza legat de asta si a zis ca de fapt ii place cum vorbesc, si chiar era dragut si zicea alea doar in gluma. Prietena mea vorbea cu el prin mesaje si alea alea am aflat nr lui. Si am inceput sa vorbesc cu el si era ok, adica vorbeam pana pe la 3-4 noapte si vorbeam despre tampenii gen ursuleti de jeleu si unicorni. Dar de la un momendat a inceput sa nu mai raspunda la mesaje sau sa spuna ca "are treaba" si de vreo 3 saptamani abia daca am mai vorbit.
Imi place de el si as vrea sa incepm sa vorbim din nou ca la inceput dar ma gandesc ca el nu vrea, pentru ca ar putea si el sa de-a mesaj sau macar sa contibuie la discutie.
Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Sună-l și intreabă-l de ce de la un timp te ignoră, dar maintai ar trebui să vorbești deschis cu prietena ta și să o intrebi dacă și ea il place.

o zi frumoasă! happy

| Danysan a răspuns:

Cel mai bine e face to face.Invita-l in oras si vb deschis si fara ocolisuri -stiu ca e greu mai ales pentru tine dar fa-o ce ai de pierdut -oricum nu iti mai raspunde la mesaje.Si cum zicea cineava nu stiu cat e de buna prietena respectiva dar poate si ei ai place de el si baga strambe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i situatia. Chiar daca nu-i zici de la inceput ca-l placi spune-i ca ti-e dor sa mai iesi cu el si sa mai vorbiti, intreaba-l daca l-ai suparat cu ceva, fa-l sa vorbeasca mai mult, nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei heiiii, ce tie nu-ti place altuia nu'i face, ti-ai tradat prietena si asta denota ca inca nu esti pregatita pentru o relatie, nu mai continua sa faci ceea ce ai facut ( sa tradezi ) deoarece o sa te inveti cu naravul asta si lumea o sa te considere o fata de moravuri usoare

| PriynCesS a răspuns:

Daca te respinge sigur are un motiv, poate prietena ta are vreo legatura poate ii placea de ea si acum sunt impreuna sau are o alta prietena la care tine si vrea sa rupa legaura cu tine. Daca asi fi in locul tau Iasi da intalnire intr-o seara si las intreba de ce s-a distantat atat de mult sau daca nu ai putea sa ii trimiti un mesaj intrebandu-l ce e cu el.