| anonimyus a întrebat:

Iata ca sunt nevoit sa va cer din nou cateva sfaturi. Problema e urmatoarea, maine plec cu iubita acasa, unde sunt singur. Am procurat 100 de lumanari pastile, o punguta cu petale de flori, un tub de frisca si o sampanie dulce cu aroma de capsuni. Ideia mea este, sa scriu din frisca pe parchet vestitul cuvant "te iubesc", si pe langa litere lumanari aprinse, si petalele. Pe langa asta am cumparat si o lenjerie intima, care consta intr-un maiou ma scurtut mai deocheat si o pereche de bikini. Nu stiu cum sa daruiesc aceasta lenjerie intima. Persoana respectiva este putin mai timida. Sugerati-mi cum sa fie momentul in care ii arat supriza... ce muzica sa aleg sa pun. Iubita, este virgina. Ani nostri se bat pe la 20 si ceva de ani. Am zis ca nu am sa ii cer niciodata lucrul asta, sau nu am sa cersesc lucrul acesta. Dar simt ca as putea intinde putin coarda acum. Voi ce ziceti? Cum ar trebui sa organizez aceasta seara? Ar mai trebui sa cumpar ceva? Sper ca nu am omis ceva. O zi placuta si va multumesc ca ma ajutati!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cumpara si capsuni,ca sa pui frisca pe ele si sa o hranesti pe draga ta cu ele,una cate una.
Va fi putin greu sa iti prezinti surpriza,dat fiind ca veti ajunge la tine acasa impreuna din cate am inteles...
Gaseste-i ceva cu care sa-si umple timpul si spune-i ca ai o surpriza pentru ea,sa te astepte rabdatoare.
Scrii cu lumanarelele "te iubesc",pe podea(nu le aprinde pe toate,o sa innebunesti sa aprinzi o suta,plus ca mananca oxigen),presari petalele covor pe pat,perne si in jurul patului,pui o muzica lenta fara sfarsit,aranjezi paharele la capul patului sau pe o masuta in apropiere,ca si capsunile si frisca,ascunzi cadoul(destul o sa se socheze cu restul,daca mai vede si lenjeria intima se va bloca cu totul,e ca si cum i-ai cere sa o poarte atunci pe loc...) il lasi pentru mai tarziu sau pentru alta data si fa rost de o esarfa lunga si fina,de matase sau satin.
Te vei duce acolo unde te asteapta iubita ta,o vei pune sa-ti promita ca n-o sa se supere si o vei lega la ochi,dupa care o vei duce la surpriza ta.
Va auzi, va simti mirosul lumanarilor(bine era sa fi fost si parfumate, ia niste betisoare parfumate, cum ti s-a sugerat, acopera mirosul de lumanari) si desfa-i esarfa.Ar fi fost frumos sa mai ai petale pe care sa i le lasi sa-i cada pe par si umeri...sarutul florilor.
Serveste-o cu sampanie,cere-i impresiile,mai departe stii.
Asadar,betisoare parfumate(aprinse intr-un recipient metalic),capsuni,esarfa si petale mai multe.
Nu stiu cat de convinsa se va lasa iubita ta, dar cadrul este ideal, nu exista conditii mai perfecte si mai romantice ca sa i se intipareasca momentul asta in minte, pentru tot restul vietii.
Din partea mea, ai tot respectul si toata admiratia.
Stii sa iubesti.happy

| anonimyus explică (pentru greece12):

Draga greeece, iti multumesc din suflet pentru sfaturile care mi le-ai dat. Aveam mare nevoie de ele. Imi doresc din toata inima sa-mi fac prietena fericita, si sa avem o seara cat mai frumoasa. Prin respectul si admiratia ta, mi-ai ridicat moralul, si ma faci sa ma simt mandru de mine. Iti multumesc! O zi cat mai frumoasa iti doresc si succese!

| greece12 a răspuns (pentru anonimyus):

Poti sa fi chiar foarte mandru de tine, felul in care iubesti tu este foarte rar si special, te aduce cu un pas mai aproape de orice fericire!
Sa va iubiti intotdeauna asa, niciodata mai putin!happy

6 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Sa scrii cu frisca pe parchet nu ae rost. Aia o poti folosi punand-o pe niste capsuni si servind iubita cu ele. Sau sa te joci cu ea in momentele intime. poate stii la ce ma refer. scrie doar cu lumanari si cu petale. daca ea este timida poate nu trebuie sa ii dai lenjeria, dar daca simti ca s-ar putea totusi sa ii placa o pui pe pat aranjata, iar deasupra acoperi cu cearsaful. Pe o masuta pui paharele, sampania si capsunele cu frica(daca vrei) si ai grija sa nu uiti lumina aprinsa. te vei descurca!

| JulyStorm a răspuns:

Hmmm... daca e timida, nu cred ca lenjeria ar fi o idee buna de cadou. Cel putin nu pana la sfarsitul weekend-ului, ca sa nu o inhibi si sa strici tot.
Cred ca ti-ar mai trebui niste esenta parfumata cu un miros oriental (mosc, opium). Aprinde intr-o lampa de aromaterapie cu vreo jumatate de ora inainte sa ajunga ea.
Apoi... poate ar trebui sa iei si niste spumant de baie... daca simti ca ai putea intinde putin coarda, propune-i o baitza in doi. Spumantul ar fi bine-venit daca e mai timida, pentru ca va ascunde ce se afla in apa.winking Dupa ce ai ajuns cu ea in cada, te descurci tu cumva. laughing
Alta idee ar fi sa iei si un ulei de masaj. O poti bine-dispune si relaxa incepand cu un masaj al spatelui, apoi... te intinzi si prin alte zone mai interesante si mai sensibile.
Succes!

| nessayaR a răspuns:

Eu zic ca frisca sa o lasi poate o vei folosi la altceva si sa scrii numai cu petale de trandafiri.Muzica...poti pui ceva mai lent, pentru indragostiti iar faza cu lenjeria intima ....mmmmm mie una personal nu mi-ar place sa primesc asa ceva de la iubitul meu, poti sa il pui pe pat sau sa il dau ca si un cadou.Ce poti sa-ti zic succes iar fata care te are, are noroc rar se mai gasesc baieti asa de romantici!

| 1919JustUs a răspuns:

Renunta la scrisul cu frisca, daca vrei sa scrii "te iubesc'' scrie-l cu ajutorul lumanarilor. Pune cateva lumanari/petale de trandafir de la intrare pana la dormitor, restul le pui in pat(petalele). Pentru muzica: http://www.youtube.com/watch?v=qycqF1CWcXg