| perryornitorinca a întrebat:

ieri, in mertou am vazut un tip suuper. eu cu prietena mea (ELENA) ne.am apropiat de el, iar el si-a dat seama. Elena avea ecusonul cu liceul nostru iar tipul a vazut si a venit la noi, ne-a intrebat ce cls suntem si ne-a spus ca si el este in liceu cu noi. in aceeasi zi ne.am intalnit pe scari de 3 ori si tot de atatea ori mi-a spus buna. a treia oara cand m.a vazut a alergat dupa mine si m.a intrebat cum ma cheama. Astazi l.am vazut si i-am spus buna si elmia raspun si a venit la jumatate de mertu langa mine si se uita in ochii mei. Faza e ca pur si simplu m.am blocat..am vrut sa il intreb cum il cheama dar nu am reusit(pur si simplu m.am pierdut). Ce sa fac, cum sa ma bag in seama cu el fara sa par disperata?

P.S. :el este tot a 9-a, ca si mine! plz help dau FUNDA!

4 răspunsuri:
| December a răspuns:

No..pai trebuie sa te porti normal, sa ai conversatii obisnuite cu el. Nici nu trebuie sa fi disperata, mai ales ca al venit el la tinewinking. Deci e clar ca te place. Asa ca nu mai ramane decat sa vorbiti cat mai des; si nu te mai bloca ca nu ai de cehee hee.

| perryornitorinca explică (pentru December):

Faza e ca nu stiu ce sa vb cu el.ce subiecte sa deschid. sad

| December a răspuns (pentru perryornitorinca):

Pfff, hai ma, las-o incolo. Subiecte de adolescenti de clasa 9winking. Filme, muzica, scoala, etc. Crezi ca nu gasesti nimic? Ca si cum ai vorbi cu un coleg de clasa.

| magda123 a răspuns:

Pai ai putea sa fii indiferenta sa faca el primul pas.si dupa vezi tu ....sau treci prin etapa amici, prieteni, cei mai buni prieteni si dupa iubiti....doar daca merge