| OmulGnom33 a întrebat:

Buna TPU imi place de o fata si nu stiu cum sa o fac sa ma placa e din liceu de la mine si incerc sa o seduc si vreau sa ziceti o metoda pentru a afla daca ma place?

Răspuns Câştigător
| TanteMarianne a răspuns:

Te cunoaste? Daca NU te cunoaste atunci faceti mai intai cunostinta.
In caz ca o cunosti fa asa:
Du-te la si vorbiti intre patru ochi, dai o intalnire la cinema sau luati cina undeva sau poti s-o inviti si la tine acasa sa vorbiti. La intalnire dai de inteles ca ai interese pentru ea.Vino si tu imbracat cum trebuie(nu la costum ca e deja prea mult), dar ingrijit si parfumat.Nu ca ultim copil luat de gârlă. E bine sa faci cinste daca mergeti sa mancati ceva sau sa-i platesti biletul la cinema.
Acum cum aflii daca te place:
In caz ca ai Facebook daca iti cere prietenia dupa intalnire te place sau macar e deschisa fata de tine.
In cel mai bun caz spune-i la intalnire ca-ti place de ea, iar ea va da un raspuns. DUpa mine asta e cel mai sigur. In cel mai rau caz iti spune ca nu te place si nu mai vorbiti niciodata.

Daca chiar nu ai curajul s-o intrebi, atunci fii atent la gesturile ei si la cum iti vorbeste.
1De exemplu daca isi da ochi peste cap cand vorbeste cu tine sunt sanse sa nu te placa.
2Daca nu poate sa tina contactul vizual cu tine inseamna ca te place

3fa-i un compliment(ca-ti plac ochii ei, ca e stilata sau ceva sincer si cat de cat subtil). Vezi ce reactie are. roseste? Atunci probabil ca te place. Spune ceva de genul:"multumesc si tu" nu e interesata de tine.

| OmulGnom33 explică (pentru TanteMarianne):

Multumesc mi-ai dat multe informati si asta apreciez la om si sarbatori fericite happy

2 răspunsuri:
| OmulGnom33 explică:

Nu-i asa usor cum spui dar mai am si o problema cu timiditatea
asta ma face sa apelez la TPU