| GivingUp a întrebat:

Imi place de un baiat care e cls a 8-a si eu sunt a 7-a si imi place de el e dragut si amuzant dar problema e ca eu cred ca el nici nu stie ca exist desi la scoala unde invat eu laboratorul de fizica e la acelasi etaj cu el si trec pe acolo cam in fiecare zi de scoala. Inca o problema e ca nu stiu cum sa ma bag in seama cu el sa ii vorbesc ca macar sa devenim prieteni sau amici. Imi este rusine ca s-ar putea sa zic ceva gresit si sa se inteleaga ca imi place de el si fiind cunoscut in scoala sa ma fac de ras iar eu sunt o fata "la banca mea" adica nu sunt cunoscuta si acum incepe al doilea semestru si dupa el se duce la liceu si nu o sa mai am sanse sa vorbesc cu el nici de as putea sa o fac dar nu stiu cum sa intru in vorba cu el! Ii stiu facebookul dar eu la facebook am numele meu real si tot s-ar afla si chiar nu stiu ce sa fac. M-am uitat la interesele lui, la jocurile care le joaca si altele dar nimic de folos. Ma gandeam ca daca joaca ceva online sa joc si eu si poate ma intalnesc cu el dar el joaca numai FIFA crying. Ce sa fac sa vorbesc cu el sa ne imprietenim fara sa par disperata? Mai ales ca trebuie sa plece la liceucrying Ce sa fac? Oare ar fi bine ca atunci cand trebuie sa ma duc eu la liceu sa ma interesez sa vad la ce liceu e ca sa ma duc si eu acolo sau ce sa fac macar sa stie cum ma cheama? Noi avem nume apropiate cum ar fi ca pe mine sa ma cheme Ioana si pe el Ionel (nu ca asa ne-am chemalaughing ) si pe mine nu ma cheama Alexandra ma rog. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si va rog sa ma ajutati sa pot sa intru in vorba cu el inca o problema este ca eu sunt mai grasutza el e atletic adica slab. Inca o intrebare ar fi cum sa slabesc usor vreo 3-5 kg in ceva timp si cum sa vorbesc cu el?

3 răspunsuri:
| denisaasined a răspuns:

Daca il placi din tot sufletul, fa-ti curaj si zii macar 'Buna' sau 'Salut'.S-ar putea ca si el sa te placa...Fa-ti curaj, si vorbeste cu el.

| alinutzaalice a răspuns:

Buna Alexandra, daca il placi du-te sgi fa`ti tupeu sa vb cu el si spune-i k il placi si el daca incepe sa rada e trebuie lui dar macar ai sufletul impacat si aici nu e vb cat de grasa esti sau slaba daca lui ii place tupeul tau poate accepta sa fiti prieteni sau cv mai mult decat atat...si faza sa te duci la liceu ar sa vezi daca e acolo asta chiar pare a obsesie.si nu te ajuta cu nimic iar daca nu ai curajul sa te imprietenesti cu le atunci vezi care e cel mai apropiat prieten al lui si imprieteneste cu el si atuni usor ai putea sa te imprietenesti si cu el :8 succes... funda?

| mhialin01 a răspuns:

Te duci pe langa el il intrebi ce mai face il intrebi si tu pe el. exemlu cu cine face romana laughing) il intrebi si u pe el ce iti place cel mai mult sa faci te duci si tu la un coleg ii spui ca iti cam place de el ii spui colegul lui sau pe cine sti de la el din clasa ii spui ca iti place de el el ii spune. in pauze ii dai si u un bilet sa scrie si acolo ceva iesi pe afara laughing sau mergi la o pizza el face cinste sti laughing dar mai trebuie sa stii un lucru daca nu are pe candva te-ai dat draq daca are pe cineva si dup ii spui ca iti cam place de el iesiti mai mult dar daca te paraseste pleci cu lacrimi cat trei cai deci bagate inseama cu el nu fi timida si asA MAI DEPARTE... Sper sa iesi cu el candva laughing