| GiaGeorgi199 a întrebat:

Mie imi place de un baiat de pe strada mea. Are niste caini, si eu am unul, si datorita lor ne spunem,, ceao". ATAT! As vrea sa intru in vorba cu el dar sunt prea timida si nu as vrea sa ma fac de ras. Problema este ca el nici macar nu cred ca stie cum ma cheama. Bineinteles ca eu m-am interesat si stiu ceva lucruri despre el. Ce as putea facesad

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Și de ce atunci când îl vezi „întâmplător" după ce l-ai salutat, nu mergi la el să te prezinți și să vă plimbați câinii împreună. Și în timpul ăla ești deschisă cu el, dar nu foarte deschisă să nu pari disperată. Vorbești despre orice, îl mai bagi în seamă pe Facebook. Prin orice mod de vorbire, trebuie să vorbești cu el dacă vrei să vă cunoașteți.

| GiaGeorgi199 explică (pentru NAT0):

Este o idee buna, dar imi este teama ca imi va spune ca are prietenasad

| NAT0 a răspuns (pentru GiaGeorgi199):

Și ce dacă? Din moment ce nu l-ai avut, nu ai ce pierde.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da pentru ca te faci de ras intrebandu-l ce face si eventual niste chestii despre caini ca sa deschizi si alte subiecte...

| FaraNumePls a răspuns:

Sa ii arăți că ești cea mai ce-a, vorbiți prin simpla scuza cu câinele happy cam așa vei reuși sau băgate în vorbă așa de odată

| Nedelcu_Ionut_1993_gw7O a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el. Iti garantez ca dupa ce o sa faceti cunostinta o sa ti-se para mai usor sa vorbesti deschis cu el.