| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat la liceu (suntem in clasa a 9-a amandoi) si cred ca si lui de mine. Pe langa faptul,ca la inceputul anului se uita numai la mine (si acum la fel) cand ma saluta pe hol eu nu-i raspundeam si ii intorceam capul (ca sa-mi arat "mandria"...am fost o proasta!). Intoarce capul dupa mine pe hol (baiatul este timid),dar eu pur si simplu ma prefac ca ar fi invizibilsad De vreo saptamana cand ma vede ca trec pe hol ia alte fete in brate sau le pupa straight face Oare face asta doar sa ma faca geloasa? Ce ar trebui sa fac? Sunt foarte timida,nu pot sa ma bag in seama cu el...

4 răspunsuri:
| Luannah a răspuns:

Scz ca-ti zic dar esti proasta nu timida, cat de timida sa fi sa scrii intrebarea asta?winkingSaluta-l si tu, mai dupa vreo 3 zile dai un hug apoi mai stati de vorba, zambeste-i arata-i cat esti de "timida" si uitate la el apoi razi incet, blablarolling eyesPana vorbiti mai multe odata, nu-l lasa sa creada ca nu-l placi, ca-l ignori.Asta am facut eu si nu ma mai bagat el in seama.Dar dupa 8 LUNI am vb cu el si a vrut sa ne intalnim smugIar de atunci nu am mai pierdut legatura big grinSi suntem si impreuna tongue

| Neworder21 a răspuns:

Sper ca ai inteles macar aceasta lectie.
Cine umbla numai cu mandria, cu mandria si o sa ramana.

"ca sa fiu geloasa?" din aceasta intrebare, inteleg ca iti place mult acel baiat, in caz contrar nu avea sa aiba vreo importanta faptul ca cuprinde o alta fata.

Ce sa faci? Sa te schimbi spre bine.
e simplu: daca iti place, nu sta, incepe sa-i vorbesti acelui simplu muritor happy sa va imprieteniti, pe mes e.t.c.
daca nu, atunci nu.

Totul depinde de ce simti tu.

iti doresc succes
cu respect N.

| trollface a răspuns:

Nu esti timida, esti proasta.

| OnCore a răspuns:

Hmmm...chiar nu prea inteleg gestul tau de al ignora, adica nu il saluti ca sa-ti arati "mandria"? Sunt mult prea multe raspunsuri la aceste intrebari retorice. Cel mai bine ar fi sa incerci sa il saluti sau chiar sa il sunt, iar mai tarziu lasa timiditatea la o parte si fa-ti curajul de a-i spune intr-un fel sau altul tot ce simti, afltfel nu prea stiu ce ai putea face...Succes!happy