| Anonim1506 a întrebat:

imi place ft mult de un baiat, e mai mic decat mine cu un an, dar nu conteaza varsta.In fine...alta e problema:
eu am vorbit cu el,am devenit buni amici,la inceput nu l-am placut mai mult de atat,dar apoi ne-am dat seama ca ne cam atragem el mi-a zis ca ma place foarte mult,si nu poate sa nu se gandeasca la mine; eu logic am fost surprinsa,si nu l-am crezut din prima apoi am tot vorbit si am decis sa fim impreuna.A doua zi el imi zice ca totul a fost asa,la vrajeala,iar eu i-am zis scurt ca nu-mi pasa,desi mie imi pasa si chiar ft mult,dar am preferat atunci pe moment sa mint,decat sa se rada de mine,apoi sad dupa cateva ore,aflu de la o colega,ca el de fapt m-a supus la un test sa vada cat de mult tin la el(aiurea zic eu,dar ma rog)colega asta a incercat sa ne impace,si am vorbit la telefon, dar el a zis ca nu tin la el, si nu vrea sa mai auda de mine.Intr-un final situatia s-a rezolvat si am stabilit sa ramanen doar prieteni. Dupa ceva timp,aceasta colega l-a intrebat daca mai tine la mine,deci ea practic incerca din nou sa ne impace,iar el i-a raspuns ca ma place si ar vrea sa fim din nou impreuna,dar nu e ft sigur; in aceea zi el a ramas sa vorbim si se vedea ca ar vrea lucrul asta,dar eu am fugit ca o proasta si n-am acceptat sa vorbesc cu el, desi prietena asta a mea imi tot zicea sa stau si sa vorbesc ca e ultima sansa, in fine...eu am dat cu piciorul sansei asteia. Apoi,seara imi scrie baiatul respectiv ca nu vrea sa mai avem vreo legatura si ne reducem la un salut si atat,iar eu i-am zis ca din partea mea poate sa nu mai existe nici acel 'salut', dar era exact opusul la ceea ce gandeam.
acum nu stiu cum sa fac sa vorbim, imi doresc foarte mult sa stiu daca mai simte ceva pentru minesad
va rog mult dati-mi un sfat...

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Acum e cam tarziu, din cauza orgoliului ai dat cu picioru la sansa pe care el a vrut sa o dea relatiei voastre. Mai bine il uiti si mergi mai departe, e clar ca el vrea sa te uite din moment ce a vrut sa nu mai tineti legatura.
Singura metoda (desi nu se stie daca o sa mearga si asta) sa-l faci sa vorbeasca cu tine e sa-ti calci pe mandrie si sa-i zici ca ai fost o bleaga si ca iti pasa...

| Anonim1506 explică (pentru WildDream):

As vorbi cu el si i-as zici cat de fraiera am fost, doar ca mi-e mult prea frica sa nu ma faca sa sufar.Si stiu ca e mai bine sa plang ca i-am zis decat sa plang ca as fi putut sa-i zic doar ca mi-a fost prea frica...sunt constienta ca din cauza asta o sa am mult de pierdut, si acum imi dau seama ca adevarata problema esta modul prin care as putea sa fiu mai intrazneata si sa ma duc la sa-i zic cat de mult imi pasa si cat de mult as vrea sa ne impacam, insa cateodata am impresia ca e tarziu.
In fine... oricum iti multumesc pentru sfatul tau, mi-ai fost totusi de ajutor.winking

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul asta se joaca cu sentimenrele tale, ba te vrea, ba nu te vrea, mai bine ignora-l si gaseste-ti altul

| Miky1 a răspuns:

Nu merge, e mai mic!

| Anonim1506 explică (pentru Miky1):

Asta nu conteaza....cand iubesti pe cineva nu conteaza varsta, inaltimea sau orice altceva.Conteaza sa existe intelegere, respect si bineinteles iubire...eu asa vad lucrurile.
In fine...pentru mine el e perfect asa cum este, chiar daca este mai mic, asta nu e o problema. big grin
Dar oricum iti multumesc pentru sfatul tau, sa ma rog...probabil voi tine cont de el, sau poate nu.In fine...happy

| Miky1 a răspuns (pentru Anonim1506):

Nu ai inteles, e diferenta de mentalitate.Asta nu se simte acum, dar pe viitor vei fi dezamagita.

| micutzaaiamica a răspuns (pentru Anonim1506):

Eu sunt convinsa ca prietena ta nu incerca sa va impace doar de dragul de a va impaca ci vrea sa va vada fericiti si ai face bine sa o asculti

Răspuns utilizator avertizat
| geogeo93 a răspuns:

Un sfat bun: las-o balta.
Un sfat (probabil) mai bun: fa un gest nebunesc prin care sa-i arati ca tii la el si vrei sa va impacati.

| Anonim1506 explică (pentru geogeo93):

Adica?
ce as putea face sa-i arat car de mult vreau sa ne impacam?

| micutzaaiamica a răspuns:

Eu cred ca inainte sa zici asta trebuia sa te gandesti. Si cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa-i spui de fapt ce iti doresti. Daca te mai place te va intelege.

| Anonim1506 explică (pentru micutzaaiamica):

Mda...am incercat sa-i zic, dar cand am ajuns fata in fata am ramas muta.Pur si simplu imi este frica de reactia lui.Mi-e frica ca nu cumva sa ma injure si sa-mi zica ca sunt disperata si sa-l las naibii in pace...mi-e mult prea teama sa-i mai spun ceva. sad stiu ca suna stupid, dar crede-ma ca nu vreau sa-mi spuna ceva si sa sufar apoi ca o fraiera.Desi stiu ca ar fi bine sa vorbesc cu el,si in felul acesta as stii daca pentru el am fost doar o joaa, sau chiar a vrut ceva serios.Dar cum sa fac sa fim doar noi si sa-i zic fata-n fata? pentru ca pe fb sau pe mess n-o sa-i zic, deoarece acolo ma poate minti si sa zica orice in avantajul sau, dar fata-n fata pot sa-i vad gesturile si imi dau seama daca spune adevarul sau nu.
Dar oricum, multumesc pentru sfatul tau.winking

| Anonim1506 explică (pentru Anonim1506):

Joaca*