| Alexandra1D a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste statusuri de dragoste, indiferenta, amuzante etc. Funda la cele mai multe big grin

Răspuns Câştigător
| Mademoiselle a răspuns:

Atunci cand ai sa ma strigi. Adu`ti aminte : Tu m`ai facut sa nu`ti raspund!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia"

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

te minti si acum desi ti-e dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi? eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

am trecut prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ ] – - - - – - Poti sa ai orice … dar nu si pe mine [ ] –"

Vii sau pleci...mi`e totuna...va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Ti.a promis stiu! Te.a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea!

Ti-a fost usor sa intrii in inima mea, dar tot usor ai reusit sa iesi din ea!

Timpul trece... Amintirile raman!

Te las sa pleci, nu te mai pot retine... Dar ai sa vezi ca nu ai sa uiti de mine!

Chiar daca nu o sa mai imi spuna "noapte buna" sau pe strada "buna" am prietene care ma suna, sa imi spuna, fata tu esti de 1000 de ori mai buna, decat aia pe care o suna

Zambesc, chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd!

2 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Daca vrei sa-ti fie bine, atunci gandeste-te la mine! De vrei sa fii si fericita, gandeste-te clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa mine mereu sa stai… TE IUBESC!
62. Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!
63. Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa!
64. De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte…
65. De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde, caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde…
66. De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…
67. De-abia astept sa ma trezesc… sa pot visa cu adevarat: X!
68. de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi
69. De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!
70. Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire…
71. Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc!
72. Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… Funda primesc big grin

| Mademoiselle a răspuns:

Funditsaaaaa? :X