| BlueSquare a întrebat:

Buna TPU.In clasa a 6 a imi placea de un baiat si inca imi place dar nu stiu ce sa ii zic.Mi-e rusine. big grin Poate nu simte acelasi lucru.Ce fac?

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

De multe ori, baietii nu stiu cum sa le arate fetelor ceea ce simt si nu stiu cum sa se exprime, ce sa le spuna.
Ei iti pot da impresia ca te plac, cand de fapt nu este asa si este doar o distractie pentru el si un motiv de mandrie ca il mai place o fata, sau poate sa te faca sa crezi ca nu te place, cand poate in realitate chiar simte ceva pentru tine.
Cea mai simpla cale de a afla ar fi sa il intrebi direct, dar dupa ce ii marturisesti ce simti pentru el.
Poti ruga pe cineva sa il intrebe, un amic baiat care sa intelege cu el.
Ii poti da de inteles ca il placi daca el nu isi da seama sau tie iti este rusine sa ii spui.
Nu ne intreba pe noi ce sa faci.
Fa ceea ce simti tu.
Sentimentele tale decid ce sa faci, nu noi.
Succes!
Un singur sfat: Asculta-ti inima si nu baga in seama ce cred ceilalti.

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Mai bine spune-i ca-l placi pana nu gaseste pe alta fata si se combina cu ea.

| Munteanu_Maria_Loredana_1999 a răspuns:

Incearca sa gasesti un subiect de interes comun si baga-te in seama cu el.
Socializeaza cat mai mult cu el si crede-ma e un proverb vechi cu rusinea mori de foame decii fii mai sigura pe tine si vorbeste cu el