| AvaAvram a întrebat:

Imi place un baiat din clasa la nebunie.Dar nu stiu cum sa-i spun, nu vreau sa ma fac de rusine sau asa ceva.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Este si normal sa-ti fie teama de ...rusine. Tu esti fata, tu trebuie sa te faci mereu vazuta si placuta, restul este "problema" lui!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ce nevoie ai sa-i spui,un secret impartasit isi pierde complet farmecul!
Nu-i spune,arata-i doar!
Zambeste-i,saluta-l,ofera-i mai multa atentie decat celorlalti,cere-i o tema,un pix rosu,un id de mess sau fb, apropie-te pe nesimtite si nu va ramane insensibil, sa stii!
E un joc minunat, in care tu esti vioara intai si dai tonul, el va reactiona la ceea ce ii oferi tu!
Sa-ti pastrezi secretul si sa iti folosesti mintea si imaginatia!
Mult noroc!happy

| Zenithf a răspuns:

In cazul asta, materia aia care tie ti-e cea mai urata, poate fi cea mai buna prietena.
Trebuie sa-ti spun de ce, sau te-ai prins? :p

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cere-i ajutorul la cateva materii si intreaba-l ce preferinte are in materie de muzica, sport etc.

Răspuns utilizator avertizat
| bogdan_4008 a răspuns:

Incearca sa stai pe langa el si sa il ajuti daca are probleme de ex. o nota mica la scoala incearca sa-l incurajezi si isi va da seama ca il placi dar nu va rade de tine

| misterano a răspuns:

Baietilor nu le place sa le spuna o fata direct in fata ca il place. Incearca sa vorbiti mai des, poti sa il imbratisezi daca ai ocazia. Seduce-l.