| Kimmiii a întrebat:

Intrebarea este adresata fetelor. Cam dupa cat timp se regleaza menstruatia?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din momentul in care a aparut,intre sase luni si doi ani,depinde de fiecare organism.
E adevarat ca este foarte neplacut sa nu stii cand ar trebui sa astepti "surpriza",mai ales cand in jurul tau auzi prietene si cunostinte "trebuie sa-mi vina","luna asta mi-a intarziat","saptamana viitoare o sa fiu indispusa,cum merg eu la piscina", si ai senzatia ca toate detin un cod secret care tie iti scapa!happy
Trebuie sa ai rabdare, nimic altceva.
Menarha, prima menstruatie, este primul pas al organismului tau pe drumul spinos al femeii care vei deveni candva.Ca orice lucru nou, trebuie sa-l invete mai intai, asa ca, trebuie sa-i dai timp organismului tau sa-si gaseasca ritmul si echilibrele proprii, lucru care dureaza intre 6 luni si 2 ani, cum ti-am spus.
Stai linistita si ai rabdare, va veni vremea sa STII si tu si sa astepti aceasta mica neplacere lunara!happy
Sa ai grija de tine!

| butterfly27 a răspuns:

Buna.Dupa cat timp se regleaza menstruatia, dupa prima menstra intrebi? Mie mi s-a reglat dupa vreo 3-4 luni. pupici

| Roo a răspuns:

In cazul meu, dupa 8 anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam dupa 2 ani trebuie sa ti se regleze..asta mi-a spus un specialist...dar nu poate fii garantat asta depinde de la femeie la femeie nu toate suntem la fel poate fii si in mai multi ani dar tot ti se va regla cat de cat macar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare.
Mie de 5 ani nu mi s-a reglat...
Sunt persoane carora nu li se regleaza niciodata.winking
De obicei, dupa 3 ani de la prima sangerare.
Sunt multi factori ce au legatura cu dereglarea menstruala: stresul, dereglari hormonale, efort fizic intens, raceala etc.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

La mine ciclul a devenit regulat dupa inceperea vietii sexuale. Atit. Funda?

| trishluvsu a răspuns:

Eu stiu ca iti vine odata la 28 de zile, bine, acum depinde si de organismul fiecaruia in parte, dar cam asta este termenul:]raspuns castigator?

| danielitadanutzaa a răspuns:

Dupa 2 3 ani dar eu am de 4 si tot neregulata ebig grin