| licurici77 a întrebat:

Buna TPU.m-am indragostit de un baiat scorpion.ei sunt rac si am citit pe net ca aceste 2 zodi se potrivesc foarte bine.eu vorbeam cu le pe mess si imi dadea sfaturi despre o alta iubire de-a mea si ei i-am zis DR. LOVE. cand ieseam varatrecuta afara cu ex-ul meu era si el acolo si imi tot zicea blondina din aceasta cauza nu il cam agream si n e cam tachinam.ex-ul zicea ca acelui baiat i place de mine.eu am facut 2 revelioane cu el si cu gasca in primul am 2 am mers sa o conducem pe o fata acasa iar eu mi-am pus capu pe umarul lui si am vb (eram totali paraleli de ceilalti ce erau cu noi) nu parea sa aiba vreo problema cu chestia asta.insa un alt baiat parea deranjat de acest lucru si eu i-am zis scorpionului meu.el este de la oras eu de la tara.eu nu i-am insinuat nimic dar el a spus ca nu vrea relati pe la tara. tot la acest revelion am dansat am 2 pe o piesa lenta.
la al2 lea revelion l-am luat eu la dans pentru. ca el nu vroia si am facut o mica concurenta care cum bea mai mult(nu am exagerat) la am2 revelioane el a facut poze pe aparstul meu si imi facea multe poze.el este foarte tacut si misterios.cat timp sunt la scoala stam in acelasi oras, ne mai intalneam cateodata in statie, eu doar il priveam si el venea la mine si discutam.eu am mai avut o relatie si nu mai vreau sa sufar.
eu nu stiu daca sa i spun sau nu ce simt.eu vreau doar sa-mi spuneti daca ma place sau nu? vreau cat mai multe pareri (in special de la baieti)
P.S. eu nu am simtit nimic pentru. el pana acum doar de cateva zile simt ca il iubesc.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Nimeni nu face astfel de gesturi doar din plictiseala, deci tipul chiar te place.

6 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Nimeni, care a suferit o data din dragoste, nu mai vrea sa sufere inca o data, iar dragostea nu tine cont de miscarea astrelor, indiferent daca ne indragostim la prima vedere sau nu.
In harta astrologica natala exista o configuratie in care se poate afla informatii despre partenerul ideal, cel care ar fi foarte compatibil cu noi, si o alta configuratie in care se arata partenerul pe care il avem, sau il vom avea in realitate.
Compatibilitatea nu inseamna neaparat si faptul ca putem sa ne indragostim de cineva doar pentru ca avem trasaturi comune, pentru ca de multe ori oamenii sunt atrasi de contraste; controversele incita, excita, si vrem sa cunoastem cat mai mult o persoana controversata.
Daca am sta sa ne cercetam harta astrologica in fiecarea moment, nu am mai avea timp sa intalnim persoana iubita; astrologia nu este foarte simpla, si nu este la indemana oricui. Necesita timp pentru a studia, si a intelege ce spun astrele despre noi, timp pe care nu il avem.
Si de ce am pierde timpul cercetand miscarile planetelor, in loc sa ne traim viata alaturi de fiiinte dragi sufletelor noastre?!
Eu am convingerea ca sufletul are propriile lui legi, si nu se supune altora sub nici o forma, fie chiar legile Universului!
Revenind la intrebarea ta, daca acel baiat te place, sau nu, parerea mea este ca te place.
Faptul ca ti-a facut multe poze o demonstreaza; fiind timid, asta a fost singura modalitate in care a putut sa-si manifeste sentimentele pentru tine.
Cand esti indragostit, vrei sa imortalizezi orice moment cu persoana iubita; iar o fotografie iti ofera posibilitatea sa o vezi in orice moment, si sa simti ca este mai aproape de tine.
In consecinta, poti sa-i oferi sansa sa te cunoasca mai bine, daruindu-ti la randul tau sufletul.
Lasa planetele sa se miste cum vor ele, iar voi lasati-va in voia iubirii!
Ne-o fi destinul scris in stele, dar IUBIREA se traieste pe Pamant!

| licurici77 explică (pentru foxsilver):

Dar baiatul mi-a facut pozele pe aparatul meu. deci eu aveam pozelenu el.

| foxsilver a răspuns:

Vederea imi joaca feste laughing, si abia acum am vazut ca era vorba despre aparatul tau.
Dar chiar si in cazul asta, tot a vrut sa-ti arate ca te place. Probabil a folosit aparatul tau de teama sa nu-l uiti happy.

| licurici77 explică (pentru foxsilver):

Deci parerea ta este ca ma place?

| licurici77 explică (pentru foxsilver):

Mersi mult:*

| foxsilver a răspuns (pentru licurici77):

Nimeni nu face astfel de gesturi doar din plictiseala, deci tipul chiar te place.

| h3r a răspuns:

Renunță la zodii.