| adryadryadryana a întrebat:

ma masturbez de un an fac asta zilnic de 2-3 ori pe zi. Ma masturbez cat ma masturbez, dar de la un loc simt ca nu mai pot, e ceva normal? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa continui masturbarea contrar acelei senzatii care te incearca la un moment dat. Doar depasind acel prag vei reusi sa-ti dai seama daca urmeaza sa se produca orgasmul si sa dispara stresul hormonal. Totul depinde doar de vointa ta de a "explora" in continuare pentru a simti/intelege ce se intampla in acea situatie. Rostul si rolul masturbarii este cel de a simti obtine satisfactia si placerea finala oferita de orgasm. Succes.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca simti ca nu mai poti e clar ca deja abuzezi.Organismul simte deja.Mai fa o pauza.

| mihai69 a răspuns:

Nu știu exact ce înțelegi prin „simt că nu mai pot" - poate fi ceva normal pentru că (firesc) obosești, sau (tot normal) să fie senzația dinaintea orgasmului.
Depinde doar de tine să-ți dai seama care dintre astea e la tine cu adevărat.

| Emilian65 a răspuns:

Starea de a nu putea sa continui masturbarea, este de la numarul mare de masturbari pe zi.