| dyana_9938 a întrebat:

TPU!

Ma numesc Dyana si am 12 ani. Din clasa a 3 a imi place de un baiat Edy care mi`e coleg de clasa. Intr`o seara am fost cu cea mai buna prietena a mea in mall la film si cand am ajuns acasa am deschis messul si era el.(Edy). Cand am intrat el a spus direct : Ceao ce faci :*? Iar eu i-am spus : Ceao bine fac tu ce faci happy? Iar el a spus ca bine. dupa aceea el si-a pus la status : `:*:*:*:X`. Eu nu i-am spus insa nimic. Iar apoi a intrat si prietena mea cea mai buna pe mess si a vorbit cu el. Pana la urma ea l-a intrebat pentru cine sunt acele`:*:*:*:X` si el a spus pentru dya. Si prietena mea a spus ca da? Iar el a spus ca da pentru ca ii place mult de mine. a stat putin pe ganduri si prietena mea cea mai buna i`a spus : Hai intreab`o daca vrea sa fiti impreuna si normal ca el m`a intrebat iar eu am spus `mda :X` si de`atunci ne tot sunam si ne dadeam mesaje. Am fost cam o luna si ceva impreuna cu el.Si ne-am despartzit din cauza ca prietenul celei mai bune prietene ale mele mi-a spus ca el umbla cu o fata Renata din Cluj. Cand am auzit normal ca m`a socat acest lucru... Iar apoi m`am intalnit cu prietena mea cea mai buna si am stat la ea mai mult timp. Iar eu in timpul cat am stat la prietena mea i-am trimis mesaj cu : `Edy vreau sa ne despartim pentru ca tu te cam uitzi dupa alte fete sad` iar el a spus `Eu?:O` si de`atunci nu mai suntem impreuna. Mie imi pare nespus de rau si sufar. As vrea sa fiu din nou impreuna cu el. Iar din pacate mi-a spus Renata ca suntem prietene ca umbla cu o fata de 14 ani care are aparat dentar si s`au sarutat. Iar pe mine nu a vrut sa ma sarute niciodata... spuneti-mi ce as putea sa fac? Eu regret nespus de mult dar nu stiu el. apropo : pe prietena mea cea mai buna o cheama Elisebatting eyelashes

multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Kerryn a răspuns:

Draga mea sa stii ca suna cam bizar, tu esti sigura ca se uita la alte fete? Mai stii si tu ce au spus astia, poate era mai bina sla fi fost intrebat pe el care e treaba. Nici nu a discutat cu el, asta e o greseala foarte mare. Intre voi trebuie sa existe incredere, tu nu iaia dat sansa nici sati explice, poate cu adevarat sa sarutat cu fata aia poate nu. E prostesc sal invinuiesti fara sa stii cum merg lucrurile. Poate ca el acum nici nu intelege care e treaba si de ce te comporti asa cu el. Ar fi bine sa va intilniti si sa discutati. Eu cred ca totul se va rezolva si va fi ok. Si daca te iubeste iti va spune totul cu e cu adevarat si va veti impaca. Sau poate ar putea fi si suparat pe tine pentrca el nu s-a uitat la nici o fata si tu l-ai invinuit fara sa stii. Iti spun asta, pentru ca sunt foarte multe persoane invidioase si rautacioase, din cauza asta se strica multe relatii. Nu trebuie sai crezi pe toti chiar, uneorii si prietenii mint.-. Succese

11 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate ca renata a mintithappy vb cu el happy fata in fata sa vezi care e adevaru

| lo a răspuns:

Dap...de ce nu scrii o poveste? te-ar prinde mult mai bine la varsta ta.
Draga mea, lasa baietii si putaielile pentru mai tarziu si pune mana pe carte sau papusi...Nu mai cautati sa va maturizti mai repede de termen si nu mai suferiti, iluzionati pentru orice.Ai destul timp pentru dragoste cand mai cresti profita de copilarie si de lucrurile care le poti face acum.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Neata! .

| Polaris a răspuns:

Bună, te numeşti Dyana şi n-ai ce face.

| sasljllaf a răspuns:

Nu ma interesa cum o chema pe prietena ta. Oricum, du-te si vorbeste cu el fata in fata si uitate in ochii lui sa vezi daca minte sau nu. Daca minte adio, daca nu roaga-l sa te ierte.Staaai un minutel.Imi era lene sa mai sterg asa ca spun acumbig grineci ai 12 ani nu 21 sa ai o relatie de 1 an si ceva.Stai linistita fătucă ca nu dureaza relatii de astea pe viata la varsta asta.Eu la 12 ani invatam nu ma ardea pe mine de giugiuleala.Du-te si pune mana pe carte lasa baietii ca ai timp de ei toata viata.Si apropo invata sa scrii corecet nu cu y si ca si toate(scuzati experesia), toate rahaturile de pe Y! M.

| Bastet a răspuns:

Bună,draga mea, mi se rupe.

| Larisa_3441 a răspuns:

Of of e cam incalcita povestea dar sa stii ca te inteleg perfect eu am tot 12 ani am implinit in iulie si celelalte persoane care nu te inteleg habar nu au ce spun eu pana acum nu am fost cu niciun baiat si am si aparat dentar din aprilie dar din cate am auzit edy a sarutat-o pe o fata cu unul dar cred ca cei mai multi baieti fug de aparat t ca li se pare bizar.Mie imi place de foarte multi baietii dar cel mai mult de anul care trece clasa a-10-alaughingda poate parea ciudat dar nu pare asa de mare are tot 1.60 inaltime si nu stiu de ce dar il iubesc si nici macar nu am vorbit in viata mea cu el o prietena de-a mea are un iubit care i-a spus baiatului de care imi place si a zis ca :Ce ma vrea sa ma combin cu ea si nici macar nu o cunosc nu stiu cum suna dar in suflet e ft dureros sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea dar cred ca la anii nostri nu este prea devreme dar asta nu inseamna ca o sa ajunge niste curve in o sa fim marilaughing eu spun sa privesti cu capul in sus si cred ca o sa fi cu el cat mai curand am o presimtire pupic:*

| XteoX a răspuns:

Da aparatu dentar de ce e devina saracu? daca fata vrea sa aiba dinti frumosi mai tarziu si nu dinti de cal treaba ei, da ce ai tu cu aparatu dentar nu inteleg.Cica o fata e urata cuaparat dentar? compara si tu iq-ul nu ca ea are aparat dentar si tu nu. Acum nu ma refer la tine dar :sa zicem ca o fata are aparat dentar si una nu(dar are dinti de cal) care o alegi? ce crezi ca daca se saruta si aia are aparat dentar.o sa poata sa aiba sanse sa se spanzure in aparat? sau ce e mare branza.off doamne, faceti si voi comparatii la cat de destepte sunteti.nu la asta

| XteoX a răspuns:

Si apropo, asta o zice o persoana FARA aparat dentar

| undertaken a răspuns:

Pfff jur ca jumatate din POVESTEA TA DE IUBIRE e foarte incalcita.laughing dar ai dat niste detalii care nu-si au rostul. Daca chiar mori dupa el desi e cam devremethinking spune-i ce simti si vezi daca se mai poate. Insa nu te tine scai dupa baiat ca nu e vina lui ca nu l-ai crezut. Acum partea a doua. lasa iubitii deocamdata. O sa ai timp berechet. Invata, realizeaza ce iti doresti sa ajungi in viata si dupa cauta-ti perechea. sper ca te-am ajutat:*

| dyana_9938 explică:

Pentru tine Andy totul e usor. nu?