| bear a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un mic sfat? Chiar nu stiu ce sa fac...
De 2 ani imi place de un baiat si nu am reusit sa fac cunostinta cu el pana acum. I-am afla adresa si i-am trimis un cadou prin posta. Acesta a primit cadoul, mi-a multumit, dar apoi nimic. Am crezut ca daca ii trimit ceva va vrea sa ma cunoasca, insa nu.
Faza e ca e popular in orasul sau si alte multe admiratoare...
Chiar nu stiu ce sa fac thinking Sa vorbesc in cu el sa ne intalnim sau sa-l las balta? Cum sa reactionez?
multumesc.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca sa-ti imaginezi urmatorul lucru.
Esti la tine acasa,cu viata ta,cu interesele tale,cu ceea ce exista in inima si sufletul tau.
Si, intr-o zi, iti vine un pachet cu un cadou de la un admirator necunoscut...
Tu esti indragostita de baiatul asta de 2 ani.
Te intereseaza pachetul, in aceste conditii? Nu prea cred.
Deci, accepta ca baiatul respectiv are o viata a lui si nu e interesat sa te faca parte integranta din ea!
Invata sa pierzi.
Iti va folosi mult in viata!

| misterioasahug a răspuns:

Buna!
el ti-a spus intr-un mod indirect ca nu-l interesezi.
eu zic sa mai incerci, vorbeste cu el, intalniti-va.
spune-i ca-ti place de el enorm de mult.
ce sa-ti mai zic: bafta!
:*

| Flory_2430 a răspuns:

In mod indirect tia aratat ca nu are nici un interes fata de tine, eu zic sa nu il presezi

| xAnDrAx a răspuns:

Da lasa`l balta. Odata ce tu ai incercat sa fi draguta si el nu ti-a dat importanta atunci nu este chiar frumoas din partea lui. Daca tu incerci sa nu ii mai dai importanta poate ca el o sa vrea sa va cunoasteti. Baietilor nu le place sa ii iei din prima...Asa ca nu ii mai da atentie si poate el o sa te caute...Bft:X

| qAndu a răspuns:

Poi si ew mi-a placut de o fata de 2 -3 saptamana laughing Si i-am zis pe mess. daca ma iubeste un pic... si o zis ca da ca si ea vroia sa imi zica da i-a fost rusine de mine tongue happy... Nu-ti fie rusine funda?

| Dyanadanyela a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa te gandesti daca acest tip de baiat vrei langa tine.