| Kisseswithclosedeyes08 a întrebat:

Buna TPU? ma roade curiozitatea... o tipa a facut sex oral doar o data in viata ei deoarece tine foarte tare la virginitatea ei si a facut asta pentru ca credea ca asa o sa-l faca pe baiatul de care era indragostita sa o mai astepte putin, insa dupa asta el a parasit-o si ea regreta acel moment foarte tare, e foarte dezamagita de ea, pentru ca a cedat unui baiat si ea fiind virgina nu stie multe despre sex nu stia nici atunci si nici acum, doar ca a fost o greseala care nu s-a mai repetat de atunci, ba mai mult a ramas virgina si nu mai poate avea incredere in nimeni, pot sa zic ca a trecut printr-o trauma care o macina in fiecare zi. ce credeti ar trebui sa o judecam pentru greseala asta? de cand o stiu eu ea asteapta baiatul potrivit care o va aprecia ca este primul, credeti ca nu mai poate fi numita virgina din moment ce a facut o singura data oral, din naivitate si regreta acel moment foarte tare. imi tot spune ca s-a simtit ca o curva si inca se simte din cauza unei greseli si nu mai are deloc incredere in ea si in nimeni ce pot sa fac sa o ajut? stiu ca e o fata cuminte, care a fost vrajita de un baiat, si a cedat intr-un moment, dar ea chiar crede cu tarie in acel moment special, si de acum incolo are grija si nu mai are incredere in oricine, pentru ca ea este foarte atragatoare si multi baieti o doresc si au incercat sa ajunga la ea... ea nu a cedat nici o clipa, acum va dati seama de ce se simte atat de dezamagita de ea, pentru ca crede ca a facut cea mai mare greseala din viata ei, si nu doreste sa se mai repete niciodata. stiu ca se spune ca daca o virgina face oral nu se mai poate considera virgina, dar daca aceasta face asta doar o data nestiind ce face, si regreta acel moment, pot sa zic ca si psihic mai e virgina?! va rog mult ajutati-ma sa-mi incurajez prietena, e foarte distrusa dupa trauma prin care a trecut si nimic din ce a-si spune nu o poate face sa creada din nou in ea, si sa se considere ca la inceput o fata virgina in adevaratul sens al cuvantului.

Răspuns Câştigător
| kabaleon a răspuns:

Dupa parerea mea, o astfel de intrebare cu greu isi va gasi un raspuns util pe un site de socializare. Uita-te in jur. Lumea e ahtiata dupa sex. Crezi ca aici vei gasi persoane care sa spuna ca a facut o greseala facand sex oral? Personal, consider ca orice contact sexual, in afara celui normal, e anormal (oare de ce o fi numit asa?). O areciez ca tine la virginitatea ei si ca nu doreste sa bata recorduri in ale sexului, alaturandu-se unei concurente enorme. In aceasta privinta, mai ales pentru faptul ca a avut curajul sa imparta aceasta informatie cu tine, tu ar trebui sa ii oferi sprijinul moral. De gresit gresim cu totii, si din greseli invatam cel mai bine. Nu este singura care a gresit, nu este singura care a trecut peste o astfel de problema. Daca un baiat a fost idiot, asta nu inseamna ca toti sunt asa (chiar daca e greu sa mai gasesti unul care sa nu fie idiot). Nu e capat de tara! Nu sunt de accord cu ce a facut! Sa tina minte toate fetele care citesc mesajul asta, ca baietii care cer unei fete sa ii faca sex oral, intr-o situatie similara acesteia, nu sunt si nu vor fi niciodata indragostiti de ele, si va vor privi mereu ca pe un obiect sexual. Nu va mai lasati prostite cu vorbe. E foarte usor sa minti, e foarte usor sa joci teatru. Sexul, chiar daca e placut, nu e totul. Trebuie facut cu cap si cu o persoana care stie la randul ei ceea vrea. Un copil poate sa apara si cand esti sigur ca nu poate aparea, si-atunci, iti ramane ori sa-l cresti ori sa-l omori. Stiu, nu suna prea bine! A fi virgin are strict legatura cu sexul unei persoane, si nu cu sexul oral sau anal. Asa ca prietena ta sa stea linistita: inca mai e virgina! Si sper sa ramana asa pana cand gaseste baiatul potrivit. Chiar daca e rusios pentru ea, trebuie sa o faci sa inteleaga ca e doar o greseala in viata ei peste care trebuie sa treaca. A constientiza ca a gresit este mai mult decat folositor in viata, insa a te distruge psihologic gandindu-te la greselile pe care le-ai facut, este, bineinteles, total gresit. In psihologia omului este greu sa intri. Cel mult ii poti arata calea pe care sa apuce, insa singur va trebui sa-si duca crucea. Nu stiu de ce am impresia ca "prietena" asta a ta iti e mai apropiata decat s-ar putea gandi unele persoane. Indiferent de "distanta", sper ca sa fii fost pe intelesul tau. Pace!

8 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

A facut asta din cauza ca nu si-a dat seama ce fel de om e.nu a avut rabdare sa il cunoasca sau el avea o masca foarte rigida. Probabil respectiva chiar e naiva, din moment ce nu si-a dat seama ca prietenul sau nu ar fi dat 2 lei pe ea daca a acceptat sa faca sex oral... Cat despre consolare ai putea sa ii spui ca nu toti baietii sunt la fel,ca in viata dai si peste din astia si ca a primit o palma de la viata,o palma care o va face sa constientizeze ca trebuie sa astepti,sa cunosti, sa incepi sa ai incredere, sa existe intelegere sau mai bine spus intr-un cuvant."iubire" cu adevarat.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Trebuie sa aiba incredere in eawinking. Orcine invata din greseli, fie majore sau minore.Trebuie sa o incurajezi si sa ii fi alaturi in aceste clipe grele, pentru ca are nevoie de tine:*.Nu trebuie sa ii pese de ceilalti ca o considera o curva trebuie sa creada in ea si sa nu se dea batuta, sa le arate celorlalti ca nu e asa cum spun eiwinking... Sper ca v-am ajutat:*

| porto89 a răspuns:

Eu nu prea mai am ce sa mai adaug.decat ca cel care zice ca nu mai e virgina ca a facut oral sau in ureachi nas etc este un mare amator un novice. fata e virgina iar psihic trebuie sa treaca peste asta ca nu are incotro.nu a fost violata sau altceva ca sa poata fi o trauma cu adevarat! aa si era sa uit foarte inteligent ioana!

| liviu89 a răspuns:

Da foarte apropiata.sa fim sinceri puteai sa pui intrebarea la prima persoana ca tot asa iti raspundeam este un site pe care poti sa iti pui poze false/nickname fara nici o leg cu numele tau.
In sfarsit faci cum vrei, si in leg cu problema ta pai ai dat peste un bou te a prostit, inca esti virgina din toata punctele de vedere chiar daca psihic ai ceva probleme cu asta, nu iti fa griji poti sa tii asta secret fata de viitori tai prieteni si cand o sa dai ppeste "alesul" si dupa ceva timp si incredere vrei sa ii spui asta poti sa eu spui daca nu considero ca pe nu stiu un fel de impiedicare : " intr-o zi mi a pus unu piedica m am impiedicat ca proasta si m am julit putin la cot"
Prin urmare sa nu mai spui la multa lume chestia asta si de acum inainte sa fii constienta de ce sunt unii barbati porci thinking UNII

| ioana_8925 a răspuns:

mai fetelor cum sa nu mai fi virgina daca faci sex oral? acum mai lipseste sa creada ca e si insarcinata! nu mai esti virgina in momentul in care himenul se rupe! unde va este capul? iar de judecat nu cred ca e cineva in masura sa judece pe nimeni.

| 1992 a răspuns:

Pff,si eu sunt la fel ca ea dar nu am facut oral n-am facut nimic nimic,o virgina nu mai e virgina cand face cu adevarat sex pentru ca a facut oral nu inseamna ca nu mai e virgina,convingeoo pentru conmstiinta ei sa se duca sa se spovedeasca se va simti libera si ca un inger bag mana in cel mai mare foc ca asa va fi,daca tu crezi ca nu ar vrea,spovedeste-te si tu,repet bag mana in cel mai mare foc ca se va zsimti mai bine,iar in legatura cu virginitatea sa stea calma sunt altele care fac anal si se considera virgine tongue cum era melodia traim in Romania unde toate curvele zic ca sunt virgine, daca si ea e curva eu merg in unghii, zi-i ca e inca foarte speciala ca nu s-a lasat convinsa de el sa faca sex normal.Bafta multa! : *

| DiamondEyes a răspuns:

Si "prietena" esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E virgina 1000%winking.