| mylife415 a întrebat:

Buna Tpu.Ma simt naspa, am o stare proasta ca de obicei..am o viata de rahat,ma simt singura,nu am prieteni,imi vine sa plang mereu,cu colegii nu ma inteleg,mereu ma fac curva,etc, ma injura si imi arata semne obscene chiar daca nu le-am facut nimic.Toata lumea se ia de mine fara motiv.Cum pot fi mai dura? Sa nu mai aiba nimeni tupeu sa se ia de mine?

4 răspunsuri:
| hhhapciuuu a răspuns:

Da-i incolo. nu-i baga in seama. fa-ti prieteni cu care sa te intelegi. in fiecare dimineata in care te trezesti inainte sa deschizi ochii gandeste-te la lucrurile bune care s-ar putea intampla azi.
sau fa zilnic lucruri pe care le adori ex : desenatul, cititul, sa stai pe youtube sa te uiti la vloggeri ( ei bine astea imi plac mie ) dar gasesti tu ceva.
altceva ce poti face e sa stai cu o foaie in mana timp de o zi incare sa scrii tot ce nu ti-a comvenit in acea zi. a doua zi combati acele lucruri pe cat posibil si totul va fi mult mai bine.happy

| MassEffect a răspuns:

Si eu am avut o perioada de asta din pacate, dar am trecut peste, poti sa imi lasi un id daca vrei sa vorbim.Fi tare.

| RisenAngel a răspuns:

De obicei viata iti ofera si etape de rahat dar daca tu traiesti asa de multa vreme inseamna ca ceva te impiedica sa iti dezvolti mentalitatea si sa fii maleabila cu realitatea pe care o traiesti. cel mai bine ar fi sa te duci la un psiholog o sa te ajute mult. Succes

| KorpiklaaniVODKA a răspuns:

Păi,în cazul în care vrei respect moral,poţi începe prin a complimenta şi ajuta persoanele,arată-le că-ţi pasă.În alt caz, cel în care vrei să fugă toţi de tine şi să stea cu coada între picioare te-ai putea apuca de nişte lupte de stradă, sau ceva de genul.Dar necesită răbdare şi timp.În ceea ce priveşte prietenii, ei vin şi pleacă.Tot ce trebuie tu să faci este să încerci să faci pe plac tuturor, dar şi ţie.Succes şi capul sus!