| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Mai de mult mi-a facut un baiat pe nume Adi.Este mai mare decat mine cu un an si eu eram topita dupa el, dar el nu.De vreo 2 saptamani ma tot baga in seama, vobeste cu mine, imi face complimente, ma sperie, se tine dupa mine, imi face cu ochiu si mai ales cand am fost la baie el era de serviciu pe scoala un coleg de-al meu a venit dupa mine in timpul unei ore si am stat ca ne plictiseam la ora, iar el se uita urat la el si dupa a spus ca de ce se tine el dupa mine, ce vrea! Eu sunt de parere ca ma place.Azi s-au ales echipele pentru un vals de 8 martie si am picat cu el.Am dansat putin dar eu nu sunt talentata si am fost nevoita sa ies. M-am suparat ca profa nu mi-a mai dat o sansa iar el se uita la mine, si parca ii parea rau ca numai danseaza cu mine.Si m-a intrebat de ce sunt suparata.Cand dansau ei vals la mine in clasa eu am mers la baie, dar el a incercat sa ma ia in brate cu toti prietenii lui de fata, nefiindu-i rusine. Vreau sa spun ca e un baiat indraznet si nu se fereste si chiar stie sa iubeasca o fata. Dar inca nu m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Ce este cu el? E ingandurat? Ce sa aiba? A doua intrebare e:ma iubeste sau nu? Eu zic sa nu-l intreb eu daca vrea sa fie cu mine, ci sa-l las pe el.Sau sa pun pe prietena mea sa il intrebe daca ma place? Multumesc pentru ca ati fost atenti si ca ati citit.[P. S:Si eu il iubesc pe el]. FUNDA.:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce te grabesti, draga mea?
Lasa-l sa hotarasca singur cand iti va vorbi si daca iti va vorbi!
Deocamdata, fii o dulce asa cum ai fost si pana acum si incurajeaza-l cu toate micile gesturi pe care le-ai facut si pana acum!
Nu strica din lipsa de rabdare o poveste care promite sa fie foarte frumoasa!happy

2 răspunsuri:
| Alle15 a răspuns:

Ceva mai explicit se poate?

| Alle15 a răspuns:

Acum e cu cea mai buna prietena a mea sad