| anonim_4396 a întrebat:

Mda din nou am nevoie de ajutorul vostru. Dupa ce s-a purtat destul de rece cu mine aproape 1 luna si ceva prietena mea mi-a spus ca si-a pierdut sentimentele pe parcurs si ca nu e vina mea si nu stie ce vrea... vrea sa vada ce simte.
Eu i-am spus ca sunt de acord pentru ca nah dragoste cu forta nu se poate si am decis sa-i acord o pauza, dar ea nu stie ce e asta... suntem despartiti sau e pauza. Dupa ce mi-a spus lucrurile astea a devenit din nou foarte calda si deschisa pentru ca-si luase o piatra de inima si tot glumea ca o sa merg sa plang si a spus ca mai vrea sa vorbeasca cu mine si sa-i spun daca eu nu mai vreau asta. In drum spre casa tot radeam si glumeam, acum cred ca sunt best friend, dar nu inteleg un lucru ea tot imi spune ca poate sentimentele o sa revina pe parcurs si-si doreste foarte mult sa mai vorbeasca cu mine si sa-i spun acum seara daca o sa mai vorbim sau nu. Atunci de ce tot imi spune ca poate sentimentele o sa revina ca sa ma simt eu mai bine sau? De ce vrea sa continuie sa vorbeasca cu mine?
Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Wut a răspuns:

Poate face asta ca tu sa nu te simti prost, si ea de fapt nu mai tine la tine... parerea mea e ca o iubire adevarata nu trece asa usor, iar daca te iubeste cu adevarat o sa vrea sa fie cu tine din nou, fara sa aiba nevoie de pauze.

1 răspuns:
| iuliapysutz a răspuns:

Sentimentele daca sunt acolo, pai atunci sunt, nu vin chiar asa pe parcurs dar, probabil vrea sa vada daca te poate iubi cum o faci tu.