| CARINA_1600 a întrebat:

mersi pentru sfaturile voastre am sa le i-au in considerare. EL nu vrea sa renunte la mine, dar vrea mai multa libertate, si eu vreau sa fie romantic, el imi zice ca nu poate sa se schimbe dar el vrea ca eu sa ma schimb.Credeti ca eu as putea sa ma schimb daca el nu o face? Astept raspunsurile voastre.va pup dulce Bye

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Da, ai putea sa te schimbi. Dar ceva din tine tot va ramane. Daca el nu se va schimba, macar putin, nu vei reusi. De ce sa te schimbi doar tu?

Poti incerca, sa vezi daca te simti bine asa.

Dar eu stiu din proprie experienta ca n`as putea sa ma schimb daca el in primul rand nu se schimba.

Adica el s`ar simti bine, dar tu? E bine sa nu-l mai sufoci, sa-i dai libertate, e chiar ok. [ Astea strica o relatie sigur!]. La astea trebuie sa te schimbi. Poate reactioneaza si el si e mai romantic cand vede ca depui efort, daca continua asa.nu e corect fata de tine.

Parerea mea.

| EUSIATIT a răspuns:

S ar putea sa fii putin mai mult posesiva si geloasa. dai libertate daca vrea si atunci vezi care este treaba merita sau nu. nu cred ca trebuie sa se schimbe unul in favoarea celuilalt, nu stiu e ceva neclar aici

| Just a kid a răspuns:

Nu este nevoie sa va schimbati, nici tu nici el.de ce nu incerci doar sa intelegi ca are nevoie de libertate? lasa-l sa fie liber si cand simte el nevoia sa vina la tine primestel cu caldura si cu dragoste.lasal sa vada cum e sa fie iubit si cum e sa fie liber. dai ocazia sa ii fie dor de tine, sa iti simta lipsa, si astfel va deveni romatic din proprie initiativa si din dorinta de a te face fericita.

| alexandra_4363 a răspuns:

Sigur ca da, poti si demonstreaza-i lui ca poti si ca ai incredere in tine si daca el nu vrea dati-va un timp amandoi fara sa il sufoci sau sa te sufoace ca poate de aia vrea sa fie singur.
Poate vrea sa isi mentina spatiul liber, fi mai indiferenta cu el daca vrei sa iti demonstreze ca cu adevarat te iubeste si tine la tine.Nu il presa mult ca baietilor nu prea le place sa li se spuna ce sa faca! sper ca ti-am fost de ajutor! pup!

| vera_8074 a răspuns:

Da, ai putea sa te schimbi doar tu dar tot nu o sa mearga daca nu lasati amandoi de la voi. daca te vei schimba doar tu va ramane la fel cea ce inseamna ca nu te merita, deoarece pentru persoana iubite te poti schimba