| bibiiica a întrebat:

Buna TPU mi se pare cam penibil sa intreb asta dar prietenele nu ma prea inteleg. Deci am avut o relatie cu un baiat mai mare decat mine, ma rog fizic chestia asta nu se vede fiindca arata de 16 -17 ani [el are 19 eu 16.] dar privind mentalitatea se vedea diferenta de varsta.Am avut o relatie de 6 luni in care cu bune cu rele am reusit sa. i suport toanele si figurile de baiat mare. in tot acest timp doar 4 luni a fost alaturi de mine deoarece celelalte 2 luni a fost plecat in strainatate. cand am primit vestea ca pleaca am fost socata dar cu timpul m.am obisnuit si m.am resemnat. eram hotarata sa. l astept dar datorita faptului ca am aflat din barfe ca ar tine legatura cu fosta lui prietena ne.am despartit cel mai uratstraight face. la telefon.ehh ma rog am trecut si peste faptul caa am fost o proasta pentru ca barfele nu erauu decatt nistee barfee[neadevarate] si am reusit sa uit.straight face. dar acum s. a intors acasa si vrea sa ne vedem si nu stiu ce sa fac el zice sa. i mai acord o sansa dar nu cred ca pot deoarece pleaca din nou pentru 3 luni si nu stiu daca mai pot suporta. straight face. imi poate da cineva o parere?

Răspuns Câştigător
| UniQue_1752 a răspuns:

Sunt implicata intr-o relatie la distanta de 2 ani, am ascultate barfe ce nu au dus decat din rau in mai rau, ca apoi sa`mi dau seama ca nu erau adevarate si care ne-au departat si nu au facut decat rau relatiei. Daca nu te`ar iubi, nu ar sta cu tine la distanta. De ce? Crezi ca daca ar avea pe cineva acolo ar mai sta si cu tine la distanta? :-s Imi permit sa spun din propria experienta. Totusi e o perioada de timp de cand vorbiti, iar daca i`ai ramas fidela atata timp inseamna ca il iubesti si... din pacate, nu iti dai seama. Succes, sper ca relatia voastra sa dureze cat mai mult`! :X

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca va iubiti, iubire exista si la distantsa.cunosc "barfele" si nu le suport pentru ca fac numai rau. legat de relatsia ta cu el, ar trebui sa o continuatsi, adica pana la urma sti ca la un momentdat se va intoarce.
si te poti intalni cu el, si vezi ce zice si el.

| thereforyou a răspuns:

Nu are rost sa mai fi cu el, am fost si eu in situatia ta dar nu merge deloc, cum spune si proverbul " Ochii care nu se vad, se uita ".
@Cяisu
La 14 anii tai consider ca nu esti in masura sa dai sfaturi despre viata, relatii, s-asa mai departe. In primul rand invata sa scrii apoi da-ti cu parerea.

| alessyca a răspuns:

Ii poti propune sa continuati relatie dupa cele 3 luni... poate pana iti faci ordine in sentimente, din cate vad nu esti foarte sigura ca vrei sa ii mai acorzi o sansatongue

| albinuta_4933 a răspuns:

Listen to your heart. mie mi se pare ca pierzi timpul pentru ca tot singura vei fi atata timp cat el pleaca. nu face decat sa iti complice viata. intalneste-te cu el si vezi cum reactionezi, ce simti cand il vezi si daca eti indragostita de el si esti gata sa astepti si sa alegi barfele si zvonurile de adevaruri atunci incearca dar daca nu simti ceva extraordinar mai bine lasa. gaseste un tip cu mai putine figuri si care sa iti fie alaturi. sa iasa cu tinehappysa te pupe inainte de somn usorhappy