| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat. Cum pot sa il fac sa isi dea seama ca il plac...dar fara jocuri de adevar sau provocare sau sa ma duc sa vorbesc cu el...
Ce gesturi ar trebui sa fac sa isi dea seama ca il plac?
DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca baiatul te stie si esti in anturajul lui, dar nu a dat niciun semn ca ar fi interesat de tine, atunci nu poti face nimic!

| katherinekath9977 a răspuns (pentru neutrino):

Se uita insistent la mine...asta poate fi un semn?

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Să-i zici.

| Fatayou a răspuns:

Pai singura cale e sa vorbesti cu el altfel nu poti tine o relatie. Poti sa-l inviti la o intalnire si sa vorbiti diferite chestii.Un sfat:nu-i da intrebari care sa raspunda cu "da" sau "nu" pentru ca o sa-l plictisesti.Dai intrebari ample sau cu un raspuns amplu.

| ale28bz a răspuns:

Dacă vrei să obţii ceva trebuie să faci sacrifici sau compromisuri, dacă nu eşti in stare să le faci înseamnă că nu îţi doreşti îndeajuns
Ca soluţie ar fi aceea de ai pune această întrebare şi în funcţie de sfaturile lui acţionezi şi tu la persoana lui, aşa sigur îşi va da seama că îl placi
A doua soluţie ar fi să trimiţi o,, iscoadă" pentru a afla părerea lui despre tine
A treia fi foartă atenta la ce îşi doreşte el de la o fată şi, transformă-te în idealul lui de femie
Toate astea pentru că unele femei strigă din spate egalitate între sex, dar vor ca bărbatul să facă mereu primul pas (dar în biserică ele sunt cu pasul înainte), vor egalitate între sexe, dar bărbatul să plătească... Fi, bărbată" şi spune-i ce simţi. Îţi place să primeşti sau îţi place să câştigi? Dacă îţi răspunzi la aceste întrebări, vei ştii şi ce faci.