| gigimuranus a întrebat:

nu am facut sex cam 1 luna, apoi am facut din nou si 2 zile am reusit pana in 30 de minute (si cu tot cu oral a durat cam 1 ora) si acum iar am inceput sa ejaculez precoce, de la ce poate fi? (mai am 6 zile de tratament pentru ejacularea precoce, dar vad ca iarasi a inceput)

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ejacularea precoce se trateaza in timp, cu psihoterapie si multe exercitii. Tu ai avut doua incidente in care nu ai ejaculat precoce, dar ele nu au absolut nici o importanta, nu sunt o regula, au aparut din intamplare. Tu, practic, suferi in continuare de ejaculare precoce (care nu trece in cateva saptamani ci in luni sau ani de zile), nu trebuie sa-ti faci iluzii de la doar doua episoade mai lungi. Nu sunt semnificative, sunt accidentale.