| anonim0017 a întrebat:

Buna TPU.

In urma cu 2 ani am inceput sa sufar de ejaculare precoce, si in urma documentarilor am ajuns la concluzia ca poate am nevoie de consiliere (am 18 ani ), am luat legatura cu un psiholog am vb pe tema aceasta si mi-a spus la o sedinta asta conteaza de mine si am incercat sa fiu increzator si sa uit problemele ce le am,
Si acum vine si mai mare problema ca inaintea actului sexual nu ma mai gandesc la ejacularea precoce si nu mai stau cu teama pur si simplu uit dar cand se petrece actu sexual care nu dureaza mult nu ma pot bucura de placera ca Paccc...
am incercat si la un sexolog am urmat un tratament de 6 luni si este mai rau chiar foarte rau pe langa ca ejaculez repede ma excit foarte tare si nu dureaza 15 secunde si ejaculez....am luat si chinese brush suifan dar numi foloseste...
Va rog frumos din suflet daca stiti vreun tratament buna care chiar da rezultate ....Va multumesc din suflet cred ca nu sunt singurul cu probleme din astea mai ales ca sunt cu prietena mea de 3 ani jumate si ea imi spune ca nu are nimic ca e multumita cu cat se poate si imi e frica sa nu o pierd....cam de 1 luna ma gandesc ca s-ar putea sa o pierd dupa ce problemele mele au luat-o mai rau
Acord funda pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuifanSolutie a răspuns:

Aceasta nu este definită de timpul pe care un bărbat îl petrece de la începutul partidei de sex şi până termină, ci de lipsa controlului asupra actului în sine. Un bărbat care nu are această problema poate amâna momentul ejaculării, însă unul care suferă are reflexul incontrolabil. Bărbaţii care au problema încă de la începutul vieţii sexuale suferă de ejaculare precoce primară, iar cei care ajung în acel punct după o perioadă de ejaculare normală suferă de ejaculare precoce secundară.
Aceasta nu este o problemă de sănătate, ci a fost numită în mai multe rânduri un handicap (sau un defect) al unor bărbaţi, iar vestea mai tristă este că unul din trei bărbaţi suferă de ejaculare precoce şi doar 7% dintre toţi reuşesc să discute problema cu un specialist. În plus, de cele mai multe ori partenera care ştie că bărbatul ei are această problemă nu deschide subiectul, de teamă că el se va simţi ruşinat, iar relaţia se poate destrăma, arată unele studii. NU lasa aceasta mica problema sa-ti destrame casnicia, ia atitudine.

7 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Salut, incearca pastilele astea: http://track.climaxcontrol.ro/product/Climax-Control/?pid=119&uid=1419 la mine au functionat ok. Dar nu trebuie sa te bazezi mareu pe ele, nu e bine ca toata viata sa iei pastile ca sa scapi de problema. Cel mai bine iti faci o prietena care s ate intelegea, i exersati cat mai mult; pastilele te pot sustine la inceput si iti dau incredere Mult noroc!

| ooolifeoolol a răspuns:

Poate esti emotiv, pui femeia prea mult pe un piedestal si de asta?
Incearca sa te gandesti la ceva total neexcitant cand o faci, poate da roade.
La tine e o problema de phihic cred.
Sau poate daca nu esti circumcis, ai preputul mult prea excitabil.
Daca vrei investeste 339 lei aproximativ intr-un bathmate(cauta google), si cred ca ar putea sa te ajute in timp.Dar incearca sa fii si tu mai barbatos, nu stiu.Eu la inceput ejaculam dupa cateva minute dar era din cauza ca eram prea excitat, acordam prea mare atentie actului, dupa m-am acomodat.Incearca sa fii mai destins si nu te gandi ca femeile sunt universul tau.

| Sexualitate a răspuns:

Poate că şi articolele noastre vă vor fi de folos: http://imagique.wordpress.com/? s=ejaculare+precoce&submit=

| SuifanSolutie a răspuns (pentru Sexualitate):

Si pe acest blog gasesti informatii referitoare la ceasta problema, care probabil te vor ajuta in aceasta problema: http://suifanoriginal.blogspot.ro

| DanyD33 a răspuns:

Daca am inteles ca ai facut 6 luni de spihoterapie, insa nu au fost rezultatea, este o problema cu psihoterapeutul.

Iti recomand sa gasesti un psihoterapeut competent.

Din fericire ce se intampla cu tine nu este o boala. Din pacate nu exista pastile. Din fericire exista solutii.

In primul rand incepe sa faci exercitii kegel. Gasesti si aplicatii de telefon care te ghideaza si te notifica cand este timpul pentru o noua sesiune. Simplu, dureaza 1-2 minute pe zi. Rezultatele pe care ar trebui sa le astepti sunt 3: imbunatatirea erectiei, cresterea placerii si in timp control asupra ejacularii.

2. Problema nu tine de 'prea multa placere'. Chiar dimpotriva. Problema este ca prea putina placere. Problema cu ejacularea este ca prea mult din tensiunea aceea este localizata la nivelul penisului. Ai nevoie sa simti mai multa placere si sa simti asta cu tot corpul tau. Pentru ca in momentul in care zona genitala este 'incarcata' de tensiunea sexuala, insa corpul si mintea iti sunt incordate se activeaza sistemul de lupta/sau/fugi. Rezultatul il cunosti deja.
Vorbeste cu partenera si acordati timp si pentru placerea ta. Esti acolo in pat cu ea pentru tine in primul rand. Spune-i ce iti place, cum vrei sa fi atins (nu doar pe penis), cum vrei sa iti vorbeasca. Preludiul este si pentru tine important. Asa ca cresteti placerea.
Daca evita sa vorbeasca cu tine despre situatia asta, spune-i ca chiar daca ea considera ca 'este ok', pentru tine este important sa simti placere in loc de frustrare cand vine vorba de sex.

3. Cresteti placerea pentru viata in general. Fi activ (sport, hobyuri). Acestea pe de-o parte or sa te relaxeze si in acelasi timp iti vor creste increderea in tine. Dupa felul in care ai scris mesajul aici, pari sa ai nevoie.

4. Revin si la terapie. Gaseste-ti un terapeut competent. Sunt multe scoli de terapie in Romania. Unele sunt de scurta durata altele de lunga durata. Iti recomand sa tragi un ochi si la hipnoza si NLP. Sunt practicanti competenti in special in Bucuresti si in aceste domenii.

Succes

| DoctorMarius a răspuns:

Http://downloadsafe.org/file/a59Ue4

Incearca metoda din linkul de mai sus. Este testata!
O zi buna!

| Bogdan_Ionescu_1988 a răspuns:

Problema cu ejacularea precoce este des intalnita la foarte multi barbati.Tratamente exista destule, dar problema este ca aceste tratamente pot avea si efecte negative. Spre exemplu, multi folosesc Cialis pentru a putea fi activ o ora doua.Dar Cialis-ul are niste efecte destul de nasoale..Nu mai tin minte denumirile..Parerea mea, si nu scriu pentru funda etc..ci doar ca de la barbat la barbat, sa vizitezi un medic specialist care sa iti prescrie ce tratament sa urmezi.Pe google nu vei gasi altceva decat pastile albastre minune, dar care, cum am zis..au efecte "foarte" negative asupra vietii tale.
Acum o metoda traditionala.Nu stiu cat de multe stii despre Telina si iti recomand sa citesti exact ce contine etc. Dimineata, daca ai posibilitatea, cu ajutorul unui blender ceva, sa iti faci un suc de telina, 100 ml, si sa il bei pe stomacul gol.In timp te va ajuta foarte mult ai sa vezi.Incearca inaintea unui act sexual,sa te masturbezi,pentru a elibera o parte din sperma,dupa care cu ajutorul iubitei tale, poti sa iti readuci la viata soldatelul si sunt sigur ca o sa poti sa te misti mai mult timp.
Dar in ultima linie, tu esti cel care iti controleaza corpul, incearca sa ai incredere in tine, mai ales ca ai o iubita care te accepta asa.