| Irinα a întrebat:

Nu stiu cum sa incep.
Colegul meu de clasa m-a invitat la cafenea, iar eu, bineinteles, nu l-am refuzat.La cafenea mi-a spus ca ma iubeste, m-a sarutat si mi-a spus ca isi doreste o relatie cu mine, iar eu am acceptat.In aceiasi zi mi-a trimit un mesaj in care imi spunea ca a fost o greseala, ca isi cere scuze, ca nu poate renunta la o alta colega, ca ne iubeste pe amandoua si ca-i pare rau. Va rog ajutati-ma..De cand am ajuns plang in continuu. Nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma cu un sfat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu fa nimic,calmeaza-te!
Posibil sa fi fost victima unui pariu,asa cum ne descrii aici lucrurile!
Pentru ca nu-i posibil,un baiat sa faca aceste gesturi si declaratii si,in final,sa-ti spuna ca a fost o greseala.
Calmeaza-te, sa poti gandi si vei realiza ca n-ai pierdut nimic, dimpotriva!
Totul s-a terminat inainte sa inceapa si daca lucrurile sunt atat de incorecte de la inceput, iti dai si singura seama cam ce urmare ar fi avut!
Linisteste-te si trateaza-l cu o totala indiferenta.
Ca si cum nici nu ti-ar pasa si bine ar fi chiar sa nu-ti pese!
Pentru ca nu merita lacrimile tale.
Desi stiu ca tu iti plangi visele pierdute, fii sigura ca un alt baiat va aparea intr-o buna zi ca sa le implinesti alaturi de el!
Si zambeste putin!
happy

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Pune presiune pe el si incearca sa obtii o alta inatnire.Acolo vb cu el calm si fa-l sa relizeze ca Iubirea e unica si ca de fapt la el e vb de atractie si atat. Baga-te tare in el daca stii ca te Place si poti sa il chemi la tine sa ii spui ca ai pentru el un cadou sau mai Bine cumpar-i ceva de Ziua Iubirii si da-il, o sa ramana Impresionat si daca colega respectiva nu a facut nimic iesit din comun pentru el te va aelge e tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa plangi. Daca a ajuns sa aleaga intre tine si aia ori incepe sa joace la doua capete ori e prost.Nu poti iubi doua persoane pe una o iubesti si probabil o simpatizezi pe cealalalta da nici cum sa iubesti.

| Zabbyel a răspuns:

laughing daca "plangeai" nu mai aveai tu chef de scris pe netwinking

| Irinα explică:

Va multumesc tuturor!

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Esti o fată minunată! Acel băiat s-a grăbit mult prea tare cu decizia. Relațile sunt trecătoare, dar dragostea este eternă. Nu încă este sigur cine din voi două să fie adevărtata sa alegere. Dă-i puțin timp să se gânderască, pentru a vedea ce fată tare esti.