| Andreutzateiubeste a întrebat:

Buna Tpu.Pe data de 01 pana pe 06.02. 2015 am fost la ovulatie,am facut sex neprotejat, a evacuat in mine.Pe data de 22.02. 2015 ar fi trebuit sa-mi vina ciclul menstrual, nu mi-a venit..este posibil sa fiu insarcinnata? Am greturi,ameteli,ma simt balonata,ma dor sanii si mi se pare ca mi s-a marit si burtica, chiar asa repede creste sau as putea sa am gemeni?

18 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

"evacuat" laughing))))))
Dacă nu pui balonul, iese aerul.

| Morenna10 a răspuns:

Nu se observa diferenta la burta decat dupa 4 luni, dar tinand cont ca a ejaculat in tine e posibil sa fii ramas, perioada de ovulatie nu e mereu aceiasi.inca nu e tarziu pentru pilula de a doua zi, simptomele de sarcina nu apar atat de repede fa un test de sarcina dupa o saptamana sau doua

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Pilula de a doua zi se ia in maxim 72 de ore de la contact.
Ea a făcut sex neprotejat pe la începutul lunii, iar noi suntem acumula sfârșitul lunii, deci e foarte târziu pentru aceasta pastila.

Oricum, am mai citit câteva din întrebările ei si spune ca își dorește un bebe

Dar ideal ar fi sa facă un test de sarcină si o consultație la ginecolog happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fii însărcinată :)
Oricum, pentru confirmare, trebuie să faci 2 teste de sarcină corecte!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebarea anterioară...
http://www.tpu.ro/......il-sa-fiu/

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Starile descrise de tine sunt (mai degraba) cele premenstruale dar pot fi si alte cauze medicale.Modificari ale "burticii" nu apar decat dupa minim 2-3 luni. Probabilitatea de a fi insarcinata este destul de mare daca in perioada prezentata ati facut sex cu ejaculare in vagin de fiecare data cel putin o data pe zi.Nu ai precizat daca ai ciclul menstrual regulat sau nu. Ovulatia se produce intro singura zi cu 14 zile inainte de menstruatie deci in cazul tau s-ar fi produs in data de 8 februarie (nu in perioada 01-06.02.2015).Menstruatia in acest caz poate intarzia ori ca esti gravida si nu se va produce ori din cauza ca ovulatia s-a produs mai tarziu si acel ovul nu a fost fecundat urmand sa fie eliminat in zilele urmatoare printr-o menstruatie prevestita de starile descrise.

| Emilian65 a răspuns:

In urma unor acte neprotejate, cu ejaculare in interior si aceste acte in perioada fertila este 100% ca esti gravida.

| Doub a răspuns:

Felicitari, sunt sanse mari sa fii mamica.^_^

Ah, apropo... cum "a evacuat" in tine?raised eyebrows

| Honeyyy a răspuns (pentru Doub):

S-a "descarcat" omu in ea laughing). Ce stim noi.

| Doub a răspuns (pentru Honeyyy):

thinking

| Honeyyy a răspuns (pentru Doub):

Ti-ai dat seama ca faceam haz de necaz de "evacuatul" ei, nu? thinking

| Doub a răspuns (pentru Honeyyy):

Ioooi, normal.laughing

"thinking" era pentru "evacuarea" ei.laughing

| Honeyyy a răspuns (pentru Doub):

Ah laughing Scuze :*

| Doub a răspuns (pentru Honeyyy):

laughingwinking.

| Alcyon a răspuns:

Decat sa stai sa pui intrebari pe internet, mai bine-ti faci un test de sarcina. Simptomele descrise de tine sunt irelevante, fiindca sunt foarte asemanatoare cu cele premenstruale.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.nu toate cele 6-7 zile ești la ovulație, ci in acele zile te aflai in perioada fertila, doar o zi din acelea este a ovulației, atunci când organismul tau elimina un ovul.

2. Știi ca ești in aceasta perioadă si o faci neprotejat si își si mai da drumul in tine?

3. Se spune "ejaculat" nu evacuat.

4. Da, șansele de a fi însărcinată sunt foarte mari!
Noi nu îți putem spune nimic concret.
Cel mai bine e sa faci acum un test de sarcina cu prima urina de dimineața si îți va da un răspuns sigur.

Simptomele de sarcina apar cam in ultima luna, începutul cele i de a doua.
Iar burtica ca iti creste, va fi cel mai evident in luna a3, atunci când se va putea face si avort.

5. Du te la ginecolog cat mai repede!

| NewTerminator a răspuns:

Sigur ai o sarcina.

| Andreutzateiubeste explică:

Stiti,nu inteleg care este problema voastra.da, am gresit scriind "evacuat" am observat tarziu si nu am mai putut modifica.Stiu si eu ca se spune "ejacuat".Si daca nu va convine nu mai cititi, eu am scris aici ca sa imi raspundeti frumos..nu pentru ca as fi vrut eu sa faceti misto. apropo, numai cei slabi la minte pot face misto, ca altii care ar gandi bine si.ar putea da seama ca a fost o greseala.Asa ca ar trebui sa va vedeti de treaba decat sa faceti misto.Multumesc celor care mi.au raspuns fara a face misto.