| Loleess a întrebat:

Buna TPU! Pe data de 18Martie am inceput cu partenerul meu sa lucram la un bebe. Pe 26 Martie nu mi-a venit perioada (mentionez ca nu am ciclul menstrual regulat). Am inceput sa ma simt foarte rau dar primul simptom dupa ce s-a intamplat la cateva zile a fost raceala(ce o am si acum si nu mai trece), crampe de parca perioada trebuie sa vina, dureri puternice de cap, greata, am simtit mirosuri ciudate care nu erau acolo, laba piciorului umflata chiar si in dimineata asta m-am trezit cu ele umflate, sani putin mai mariti si ii simt mai greu, mancat foarte des. Posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca am facut 2 teste si au avut cea de a doua linie nu asa vizibila. Ieri am cumparat niste teste mai ieftine si nici macar prima linie nu se vede puternic si nu este nici a doua! Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Testul de sarcina il faci dupa 21 de zile de la contactul sexual, pentru alte intrebari mergi la medicul tau ginecolog sa te consulte el, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si arata rezultat eronat.

| Emilian65 a răspuns:

Asteapta sa treaca 21 de zile de la ultimul act sexual si apoi fa un test de sarcina. Rezultatul acestui test este concludent daca esti sau nu gravida.

| sofisis a răspuns:

Daca a doua liniuta se vede catusi de putin da, esti insarcinata

| Goete a răspuns:

Tu crezi ca atunci cand astepti un copil esti Bolnava?, ca in cateva zile "Am inceput sa ma simt foarte rau / primul simtom a fost raceala / crampe / dureri puternice de cap / laba piciorului umflata..."
-- as zice ca esti pe moarte, nu insarcinata