| scumpika_5764 a întrebat:

Pentru fete: daca o fata "ii face laba" unui baiat vi se pare ceva normal? Care dintre voi are prieten face acest lucru? Care nu are prieten ar face asa ceva?
Pentru baieti: voua va place ca prietena voastra sa va faca asa ceva? Sau daca nu aveti prietena a-ti prefera ca o fata sa va faca asta? Sau acest lucru vi se pare aiurea?
Rog raspunsuri sincere si nu va bateti joc.
Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am facut iubitului meu si i-a placut. Desigur, fiind prima relatie nu prea am stiut cat de repede, mai lung, mai strans, mai etc, dar fiind foarte excitat si-a dat drumul imediat si a fost incantat de idee.
Si referitor la raspunsurile de mai sus cu vaai, ce scarbos si nu as face-o: nu faceti pe naiba. Peste 5ani o sa o luati in gura cu nici cel mai mic deranj. Asa ziceam si eu cand aveam 15ani (a nu se intelege ca acum am 30) ca e scarbos, cum sa faci asa ceva, ca nu mai mananc cu mana aia, etc. Dar daca ai un partener stabil, e si aia o parte din corpul lui si o sa inveti sa o adori ca si pe el. Si desi nu o recunosc, majoritatea fetelor o fac.
Stai calma, nu ai nevoie de aprobarea colegelor. Asta nu inseamna ca la fiecare care il intalnesti, ii bagi mana-n pantaloni.

32 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Incearca sa pui problema si invers! Corect ar fi sa fie doua perspective!
Daca un baiat ii face unei fete... ti se pare ceva normal? Tie ti-ar placea ca prietenul tau sa-ti faca?
Sa ne tii la curent cu parerile tale.

| foxi a răspuns:

Anormal! nu as face!

| carminaburana43 a răspuns:

In sex lucrurile nu trebuie tratate pe baza ca ce e normal sau nu.Normal e tot ceea ce e pe placul ambilor parteneri.Intr-o relatie nici un partener nu trebuie fortat sa faca ce nu-i pica bine. O relatie sexuala atunci este buna chiar foarte buna cind toate fanteziile sexuale ale ambilor parteneri sunt acceptate si realizate in comun acord si daca produce placere reciproca.

| Pacala a răspuns:

Logic ca e normal. Face parte din preludiu, in orice cuplu normal, de oameni normali la cap. Asa cum fetele sunt mangaiate pe sex de baieti, asa si fetele mangaie baietii pe "jucarie". Cine zice ca nu, e un ipocrit/o ipocrita sau habar nu are despre cum se face si ce se face in patutz cu cineva.

| Pedala a răspuns:

De ce toate aveti senzatia ca suntem atat de pretentiosi?

Răspuns utilizator avertizat
| alone a răspuns:

Nu am facut asea ceva si nici nu asi face sincer...

| rosto a răspuns:

Da, nu stim sa facem pentru ca nu simtim ce simtiti voi, nu stim cand trebuie sa o lasam moale si cand sa dam mai repede... dar nu este asta incitant pentru voi? surpriza?

| Cerbu_Cristy_1993 a răspuns (pentru rosto):

Ai si tu dreptatea ta

| cristiano9 a răspuns:

Normal ca imi place, dar nu i'am cerut asta ca are 16 ani

| PisicaAristocrata a răspuns:

Scarboasa expresie, asta cu "laba" tongue Daca vrei opinia mea, consider ca intr-o relatie stabila, unde sunt implicate sentimente si incredere reciproca si neconditionata, satisfacerea iubitului/iubitei nu numai ca e un lucru "normal", cum spui tu, dar poate fi si extrem de placut. Daca vor amandoi, bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii va placea, just do it

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aiurea, fetele nu stiu cum sa faca, si nici nu stau eu sa explic big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drt5yse
jg68y
jo9u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ceva normal. daca iubesti faci mult mai` mult parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a facut pana acum, dar mi-ar placea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e ok sa faci laba unui baiat eu am 12 ani si fac la un baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ne place, si nu va ingrijorati ca nu stiti cum sa faceti, doar jucativa cu ea si uitati-va in ochii lui ca asa sigur stiti ce sa-i mai faceti!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma pis pe laba lor...sa si-o faca singurirolling on the floor

| micutsa19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare corectrolling on the floor

| CocaCola19874 a răspuns:

Logic orice barbat ar vrea

| madalynu26 a răspuns:

Daca este o relatie stabila e normal

| Questions a răspuns:

Normal ca baietilor le place...mie mi-ar placea :X

| esperado a răspuns:

E ce va foarte placut cateodata mai placut ca si atunci cand faci dragoste mai ales daca fata pune si suflet, vorbesc in numele meu nu stiu altii cum apreciaza dar e super ok combinat cu oral e ceva de vis, este de apreciat ca o fata sa-ti faca chestia asta pentru ca face parte din dragoste, mie imi place enorm, dar e cam greu sa-i spui partenerei ca vrei chestia asta, nu stii ce gandeste ea?

| Surubariu_Liviu_1990 a răspuns:

:v :v :v :v oricarei persoane ii place asta, dar acolo se ajunge doar daca exista comunicare:EX spune-mi ce vrei sa mananci sa stiu ce sa iti fac de mancare.Consider ceva normal aceasta chestie, se va ajunge si acolo oricum.

| Raul_Raul_1993 a răspuns:

AAa deci sa inteleg ca-ti place sa faci asta unui baiat

| Ionut_Raul_1922 a răspuns:

Normal ca mi-ar place.

| Raul_Raul_1993 a răspuns:

Normal e foarte placut acum am 19 ani si Iubita mi-o face de 3 ori pe zi este ceva extraordinar de placut nu te speria!

| florin1000000 a răspuns:

Fara nici o gluma imi place enorm de mult sa mi se faca masaj erotic, mi se pare foarte sexy si e un motiv in plus ca te iubeste. De la fosta mea iubita am primit si la volan si in pat si afara, peste tot. Nu e deloc aiurea. Fa linistita! happy

| Love_Dya_1988 a răspuns:

Fai la tac-tu si-ti TRECE