| LenaaRock97 a întrebat:

Pentru inceput, la multi ani!
In al doilea rand vroiam sa va spun ca imi place muuuult de tot de un baiat si poate ma place si el. Sunt cam timida... cum sa ii spun ca il plac? Mi-e ca o sa rada toti de mine inclusiv el... sad
Ma puteti ajuta? Multumesc... crying

6 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Bună. La mulţi ani şi ţie.
Dacă eşti timidă nu e nimic rău, iaţi inima în dinţi şi du-te şi spune-i, nu mori oh go on.
Sau puteţi să deveniţi mai întâi BFF şi după poate va face el primul pas.
Baftă!

Dacă te-a ajutat răspunsul meu, Fundă!

| Miki280 a răspuns:

Un baiat te poate intelege gresit daca te duci la el pe "nepusa masa" si ii spui ca ti-a picat cu tronc. Mai bine vorbeste cu el, imprieteneste-te cu el si poate iti va spune el ca ii place de tine.

| Oana04 a răspuns:

Nu ii spune.Fa niste lucruri din care el sa-si dea seama ca iti place de el.De exemplu:Stai pe langa el, vorbeste pe internet cu el(emoticoanele conteaza pentru a-ti spune sentimentele), Intreaba-l chestii legate de viata lui. Daca vezi ca nu te ignora si iti zambeste, iti raspunde la intrebari, poti sa-ti dai seama ca te place iar pe net sau cand vorbiti intreaba-l daca te place sau el face gesturile pe care ti le face la toate fetele.Bafta!

| Simonicaaaaaaa a răspuns:

La multi ani si tie!happy
Hmmmm...Si eu ma aflu in aceeasi situatie ca tine din pacate. Oricum, cel mai bine este sa ii spui adevarul si daca nu simte acelasi lucru pentru tine ramaneti prieteni. Nu are nimeni dc sa rada de tine...Succes!winking

| Andreea_prisacaru_1977 a răspuns:

La multi ani! :* asa am patit si eu si i-am spus ca vreau sa-ii spun cevaa ....si i-am zis "nu vreau sa afli de la altcineva dar eu te plac " sau pune un prieten/a sa-ii spuna ca il placi big grin

| BibiiKboom a răspuns:

Si eu sunt la fel doar ca eu am facut revelionul cu el, si inainte nu eram sigura daca ma place sau nu, dar de revelion ne tot tachinam si am picat unu peste altul si din "greseala" ne-am sarutat, dar inca nu sunt cu el chiar daca toata noapte am stat singuri si am ras si jucat si tachinat, etc. deci vezi cum se comporta cu tine, daca e atent daca te baga in seama sau daca vrea sa petreaca timpul cu tine. nici eu nu prea stiu ce sa cred, dar ma descurc. sper ca ti-am fost de ajutor :* succes