| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea incepe cam asa: am 19 ani si de peste 6 luni vorbesc cu un tigan care are aproximativ varsta mea, dar el este insurat de un an(parintii mei nu stiu ca vorbesc cu el) el a zis ca o lasa pe nevasta-sa pentru mine si ca ii va convinge pe parintii lui sa il lase cu mine fiindca daca vad ai lui ca tine la mine atunci sigur il lasa. Aproape toti fratii lui ma cunosc si imi spun "viitoarea cumnata"laughing alta problema ar fi lucrurile cu care se ocupa ei si ma pot autoblama fiindca mereu m-au intrigat chestiile astea si mereu mi-au placut bagabontii, desi eu sunt inca cuminte si virgina la aproape 20 de ani. Nu stiu de ce mereu ma duc unde e rau. I-am spus ca eu nu vreau sa fiu amanta lui, el mi-a zis ca toti fratii lui au amanta si ca nu le pasa de nevasta, dar el zis ca vrea sa o lase pe aia si sa plec si eu cu el in Irlanda unde sta el si neamurile lui, desi eu nu as face pasul asta, fiindca am o facultate de terminat si nu vreau sa ma leg la cap. Eu nu stiu ce sa fac, nu vreau sa mai continui treaba asta, vreau sa-l uit si sa merg inainte cu viata mea, dar nu pot..mereu cand imi da mesaj imi face ziua mai buna, are vrajeala, stie cum sa ma ia, dar in acelasi timp niciodata nu m-a fortat sa fac lucruri pe care nu doream sa le fac sau sa ma trateze ca pe o zdreanta si sa isi faca toate fanteziile cu mine. Eu i-am zis ca sunt constienta ca parintii lui nu vor fi de acord cu mine dar el zice ca nu ii pasa si ca ii va convinge el pentru ca nu o iubeste pe nevasta-sa si ca a fost obligat sa se insoare cu ea... Au avut chiar si certuri din cauza ca i-a vazut aia mesajele cu mine si tot ce vorbeam, el i-a dat cateva palme, ea a plecat de acasa, pe urma s-a intors..cica il iubeste dar lui nu-i pasa..etc. Ce sa fac? Orice sfat mi-ar fi de folos in acest moment...

Răspuns Apreciat de Editori
| Lizuca1234 a răspuns:

Nu conteaza ca e tigan. Conteaza felul in care a fost educat. Si daca a fost educat in legile lor,nu e ok. Fugi la facultate. Viata de student e misto, o sa uiti repede totul. Ai o viata inainte care poate fi frumoasa, nu un calvar. Nu mai pune botul la toate vrajelile! Si clar, daca a lovit-o pe nevasta-sa, din vina lui(!) Asta indica o problema. Daca va fi, te va lovi si pe tine. Asa ca mai bine pune punct elegant si diplomat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tie iti place de un sconcs asa sant tiganii miros ciudat neplacut, orienteazate la un chinez daca romanii nu-ti plac macar ala isi instaleaza afacerea in tara

| Emma30555 a răspuns:

Vezi ți de viata ta, nu ți o complica, nu cred ca vei fi fericita cu omul asta însurat, și țigan... Faptul ca i da palme nevestei
pentru ca el o înșeala, spune clar ce mentalitate are.

| Crackman a răspuns:

Tigani. La gunoi, au legile lor cu cumparat de fete. Daca esti proasta, mai mult decat ai demonstrat du te cu el.

| Anca32 a răspuns:

"El i-a dat câteva palme"? What? Și tu te gândești ca să ajungi cumva tu în locul ăleia sa ți dea "câteva" palme. Mai omule bun vezi ți de treaba ta și întrerupe orice legătură cu el, pe lângă faptul ca pe lângă aia mai da și pe la"vecine mai e și violent. La cum e nici sa nu te gândești ca ai putea tu avea o situație mai fericita

| stefan6666 a răspuns:

Vezi de treabă ta nu te încurcă că la iei nevestele se cumpără iei nu se iau din dragoste o sa ai un scandal ci cu ai tăi și cu ai lui și ai ei

| pisicamiauu17 a răspuns:

Eu cred ca mai bine treci peste acest baiat, nu conteaza ca este insurat din o asa zisa obligatie, este si atat. Mai bine ai cauta genul de oameni cuminti.