| LittleRose a întrebat:

Buna TPU.Revin cu o intrebare.Am postat anterior, o intrebare pe tema asta si am primit raspunsuri ok.Deci,am spus, e un baiat care mie imi placea si imi place foarte mult, ma lua la misto ma jignea, dar cu toate astea ceva imi spunea mie ca tine la mine.Doar ceva, nu stiu ce.Nu-mi explic.Nici acum nu sunt convinsa. Dar m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui, i-am spus ca nu, desi as fi vrut sa spun "da" nu a fost asa simplu! M-a luat ca din oala si au mai fost si alti factori.Nu m-am mai uitat sa vad, e dezamagit, e indiferent, ii pasa, nu-i pasa... Cert e ca de atunci ma evita. Evita clar sa vina sa stea in locurile unde sunt eu, azi o amica de-a lui i-a spus "hai sa stam la banca". Si pe banca aceea eram eu si o prietena. El i-a spus ei ceva, ea a zambit si s-a uitat la noi, apoi nu au stat pe banca.Au mers in alta parte.Se tot uita inspre banca unde stateam eu si prietena mea, mai discret.Eu nu m-am uitat deloc la el dar recunosc ca m-a durut indiferenta.Intrebarea mea este: De ce credeti ca se comporta asa, ca evita sa vina sa stea langa mine, desi alte dati chiar el si un prieten de-al lui propuneau celorlalti sa vina, sa stea in compania prietenei mele si a mea. Fundita+vot.

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Iti garantez ca vei avea doar de suferit iti garantez.imi pare rua de tine dar vei suferi foarte mult.esti extrem de visatoare si romantica prea visatoare si romantica pentru secolul acesta Crezi ca tot ce zboara se mananca?"Scuza ma sunt atat de dur cu tine dar cred ca ti ai facut prea multe iluzii si de acea vei avea foarte multe deziluzii si vei suferii foarte mult.crezi ca orice baiat care iti acorda prea multa atentie decit ceilalti gata pentru tine in mintea ta este ceva inseamna ceva pentru tine?laughing)Tot cea ce crezi tu in mintea ta ai impresia placuta ca asa si este si in realitate.din pacate cu siguranta ti ai facut prea multe iluzii assa ca trezeste te la realitate si nu mai visa cu ochii larg deschisilaughing)

ps::imi cer mii de scuze ca am fost atat de dur cu tine dar sunt sigur ca am avut un pica dreptate si tu stii asta.cred.ai sub 17 ani nu i asa?

5 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Pentru ca i-ai zis nu.Si ca sa te uite iti da indiferenta. Pune-te in locul lui si iti dai seama sa te refuze el. Logic ca i-ai da indiferenta ca sa il poti uita.Dar sti ce nu inteleg daca te place si tine la tine de ce te jigneste? Uite daca vrei sa te combin cu el zi asa " imi pare rau pentru ce am zis dar sunt putin ingrijorata nu inteleg pana acum imi vorbeai urat si ma jigneai si de aia am zis nu credeam ca faci misto de mine dar am observa ca tii la mine " si uite.imi pot raspunde la intrebare.Pai poate vorbea urat cu tine ca sa nu iti dai seama ca te place. Nustiu succes

| cuvant a răspuns:

E foarte simplu. Nu se astepta sa-l refuzi si din propria lui frica sa nu razi de el, plus neincrederea in sine...primul instinc al unui baiat e sa fuga de fata.
Acum continua ce ai inceput si vezi daca merita o alta sansa, dar asteapta asta din partea lui. Vezi ca va incerca cu prietenele tale sa te convinga, eu ti-as zice sa astepti de la el intrebarea si argumente relevante

| mellyy a răspuns:

Orgoliul nu-l lasa sa faca gesturile pe care le facea inainte sa-ti propuna sa fii prietena lui... L-ai atins intr-un punct sensibil, s-a simtit si este refuzat de tine si e cel mai bun lucru pe care l-ai putut face pentru a capta atentia unui baiat care se comporta cu tine astfel cum ai spus tu...continua asa,fi indiferenta si il vei avea intr-un final,tot ce-ti trebuie tie este rabdare. probabil el nu era obisnuit cu refuzuri, iar tu ai facut acest lucru, ai reusit.acum fi indiferenta,zambitoare, cat mai fericita posibil mai ales in momentele in care el te vede, daca cumva indrazneste iar sa te jigneasca continua sa zambesti fara sa schitezi nici macar o secunda ca te-ar deranja cuvintele rautacioase din partea lui.succes!big grin

| helen_4137 a răspuns:

Din moment ce tu i ai spus ca "nu" in acel moment s a simtit respins, si cum probabil si a pierdut incredearea in el, evita sa stea in preajma ta si problema are o teama aceea de nu a rade tu de el

| just8 a răspuns:

Pai vrea sa te faca sa iti schimbi raspunsul si sa te duci u la el si mai multe chestii deale baietilor.eu iti recomand sa nu ii cazi in capcana.bafata in continuare si ai grija ce faci.nu te lasa fii tare arata-i cine-i sefulwinking