| puffy15 a întrebat:

Imi place la nebunie de un baiat ( pe care îl urmăresc de ceva luni ca sa fiu sincera ) si nu știu dacă mă place! Pentru ca dacă m-ar plăcea as încerca sa vorbesc cu el, si dacă nu, nu as vrea sa mă fac de ras! Sa va descriu câteva semne :

1. Intr-o zi, prietena mea cea mai buna si cu o amica de a ei erau undeva pe o banca, in spatele unei statui. Si la un moment dat au venit băieții cu care cel pe care îl plac își petrece timpul, printre care si EL! Eu nu eram cu ele, deși mi-ar fi plăcut la nebunie, pentru ca toți s-au asezat pe banca din fata lor! Si băiatul pe care îl plac si-a ridicat privirea si prima data s-a uitat la ea, apoi la amica ei, si apoi si-a îndreptat privirea in spatele lor, ca si cum ar fi căutat pe cineva si se tot uita in spate! Si in afara de asta, tot in perioada in care a stat pe banca, s-a ridicat la un moment dat si a înconjurat statuia si parcul, pentru ca langa statuie e un parc micut, tot ca si cum ar fi căutat pe careva! Si cică cand si-a terminat turul, s-a întors intr-un fel dezamăgit! Oare mă cauta pe mine? Pentru ca dacă făcea asta mi se pare foarte dragut din partea lui!

2. Ceva de genu s-a mai întâmplat cand tot asa, eu nu eram si my BFF era cu o amica de a ei! O parte din gasca lui, printre care era si EL, erau la o pizzerie si ele stateau undeva langa, pe o banca! Si cel pe care îl plac le- a văzut, a ieșit din pizzerie, prima data s-a uitat in zare, apoi s-a întors înspre ele si s-a uitat la fiecare in parte! Si cand a dat sa intre in pizzerie, a văzut BFF ca era dezamăgit, supărat! Si in afara de asta, cand s-a asezat la masa, un prieten de al lui l-a bătut pe spate! Încă odată, credeți ca mă cauta pe mine?

3. De fiecare data cand mă vede, se uita la mine... Si eu la el, normal! Spre exemplu, ieri l-am văzut ca stătea cu capul întors, si vorbea cu un baiat, insa el se uita la mine! Si m-a privit câteva secunde bune! Sau alta situatie: eram in curtea liceului cu o colega, pe o banca, in dreptul clasei unde invatata EL! Si la un moment dat isi scoate capul pe fereastra si sta si se uita cateva secunde! Si eu ma uitam ceva gen : wtf? Si am impresia ca la un moment dat a zambit sau a ras!

4. Recent a fost ziua lui, si i-am postat pe wall pe facebook " La multi ani! :* " si mi-a răspuns : " Multumesc mult!batting eyelashes " Si nu a mai zis nimănui " multumesc mult! "
5. Eu sunt in clasa a 8-a si el a 10-a!
6. Nu am vorbit niciodata face2face, decat de 3 ori pe Facebook!
In concluzie: ce sa fac?
Oare ma place sau nu?

1 răspuns:
| Amiiii69 a răspuns:

Probabil ca te place dar la faza cu lamulti ani-ul pe fb, poti deveni usor paranoica. Poate ii place de tine::du-te si vorbeste cu el, trage-l deoparte, spune-i ca vezi tot felul de semne de la el sau poate se joaca cu sentimentele tale..ai mare grija: baietii te pot rani in oricd moment.cel mai bine este sa vorbesti face2face cu el si sa clarificati situatia.Fa-i si tu avansuri. Iesi cu bff-ul tau, aseaza-te langa el prefacandu-te ca nu mai ai loc si succes!:*