| anonim_4396 a întrebat:

Să vă spun şi eu ce "mă macină".

de ceva timp, mi s-a" pus" pata pe un băiat.e mai mare decât mine cu 3 ani jumate...eu am 20, el are aproape 24.

De cunoscut, mă cunoaşte.el e prieten foarte bun cu tatăl meu, deci ştie cine sunt, ştie câţi ani am, unde lucrez...etc.

Locul meu de muncă se află la câteva străzi de casa lui, deci ne vedem aproape în fiecare zi.el trece mereu prin faţa mea, uneori chiar şi de 5-6 ori:)Ei bine,de câte ori trece pe lângă mine,mereu mă salută. însă noi doi,singuri,faţă în faţă,nu am avut niciodată ocazia să vorbim.

şi cum ziceam,de fiecare dată când trece,mereu mă salută...dar,mai sunt şi zile în care atunci când trece şi mă vede,se uită şi,dacă vede că mă uit şi eu la el, întoarce privirea şi, fiind cu maşina (el trece mereu numai cu maşina), calcă acceleraţia la maxim:))aşa se manifestă el.

intr-o zi, tot aşa, era cu maşina.şi s-a tot plimbat pe lângă mine.a trecut pe lângă mine de vreo 5 ori şi de fiecare dată m-a salutat.

el acum e singur,nu are prietenă...şi de câteva luni,s-a învăţat să umble aşa,hoinar. însă,din câte ştiu eu,el până acum nu prea a avut relaţii serioase,adică până acum a umblat doar cu fete din astea,"de-o noapte", ca să le zic aşa.

La prima vedere, el ar putea părea un tip fiţos, însă nu e deloc aşa.

Cei care îl cunosc, ştiu că în realitate e un băiat de nota 10. fără să-l laud,e deştept,harnic,ştie să se descurce.el vara e aici acasă,iar pe timp de iarnă,de obicei pleacă în Italia.

acum,întrebarea mea e următoarea. oare mă place? având în vedere ceea ce v-am povestit.

când eu am avut prieten,el a ştiut.şi după ce m-am despărţit de prietenul meu,iarăşi a ştiut.dar,eu stau şi mă întreb,dacă mă place,sau dacă e interesat de mine, de ce nu face el primul pas?

ai mei, ştiu şi ei despre asta(familiile noastre se cunosc), mi-au zis ca "testează" terenul.şi că poate îi e ruşine.

mie îmi place el, însă nu ştiu cum să-i dau de înţeles lucrul ăsta.

voi ce credeţi despre toată treaba asta?:)
imi cer scuze pentru c-am postat de 2 ori aceeasi intrebare.dar de data asta am atasat si fotografia baiatului,ma rog, link-ul.

https://www.facebook.com/....../photo.php
asa ca,avand in vedere ceea ce v-am povestit, cum vi se pare baiatul?:)

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place dar nu inteleg de ce nu face pasul de a vb cu tine, zambaste-i de fiecare data cand te intalnesti cu el, poate asa isi face curaj

| VampireBlood a răspuns:

Pai poti sa-i dai de inteles ca-l placi adica atunci cand te intalnesti cu el spune-i buna si zambeste uita-te in ochii lui o sa inebuneasca

| Stassy a răspuns:

Cica testeaza terenulthinking Complicat baiat.

Atunci testeaza si tu terenulthinking Sa vezi ce face. Daca te tot baga atata in seama inseamna k te place mai, da' cred ca inca nu'i convins sau ceva de genu'...

Hm.thinking da' ia incearca sa fii un pic rece cu el si atunci iti dai mai bine seama daca te place sau nu.

Si asteapta k face el primul' pas k n'are incotro.

Baftahappy