| Katherine20 a întrebat:

sad Sunt foarte supărată de ceva vreme. Prietena mea cea mai bună nu mă bagă în seamă de ceva vreme sau și dacă o face, o face mai mult în silă. Suntem în aceeași școala, aceeași clasă și anul ăsta am început liceul. Suntem cele mai bune prietene încă de la grădiniță. Mereu am fost tot împreună, îi puteam spune orice, făceam o grămadă de lucruri împreună etc. De anul ăsta însă se poartă foarte rece cu mine. Ne-am împrietenit cu o colegă nouă, care e amuzantă si de treabă, însă de când cu ea, nu mă mai bagă în seama și nu știu de ce. Nu am nimic împotrivă că are si alte prietene dar nici să mă ignore crying Saptamana asta, profa de romana ne-a lasat singuri sa rezolvam niste exercitii cat timp merge ea pana undeva. Nu stiam sa fac 2 exercitii si am intrebat-o daca stie cum se face și a inceput sa se enerveze pe mine ca de ce o intreb, sa fac eu singura, dar ea impreuna cu fata aia, faceau exercitiile impreuna. I-am cerut putin mai tarziu corectorul să sterg ceva, dar nu a vrut sa mi-l dea ca cica am enervat-o crying Da eu mereu ii dau cand imi cere ea ceva si nu incep sa ma enervez daca ma intreabă ceva. Altadata i-am zis de ceva parfum care ii la reducere si nu stiam daca sa-l cumpar sau nu si i-am cerut si ei parerea și a zis ca nu o intereseaza.Inainte si pe facebook aveam conversatii lungi și nu ne opream din vorbit, abia acum abia daca ne mai scriem cate ceva, in schimb cu fata aia vorbeste non stop. Vinerea asta am avut un test surpriza la geografie si pe fata aia lasat-o sa copieze de la ea, dar pe mine nu m-a lasat straight face. Nici macar nu isi da seama ca is suparata pe ea. Si pe langa toate astea, am auzit de la altii ca ma mai si barfeste. Deci nu stiu de ce se comporta asa crying Eu inca tin la ea si o iubesc foarte mult si nu vreau sa renunt la ea, chiar nu stiu ce sa fac. Ea stia totul despre mine, persoana care ma intelegea cel mai bine, dar acum s-a schimbat asa tare. Tot faze de genu imi face. Incerc pe cat posibil sa trec totul cu vederea, sa iert, sa zic ca nu e asa mare lucru, ca se mai intampla, dar deja nu mai pot s-au adunat prea multe crying Ce as putea face? sad

6 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Ai putea sa-i dai jet.
Dar ti-a dat ea deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ignori şi tu.
O să-ţi treacă cândva şi "iubirea" aia pe care o simţi faţă de ea.
Te-a înlocuit, resemnează-te.

| Voidwithin a răspuns:

Aia nu mai este prietena (a fost candva intr-un univers paralel in vremuri de mult apuse).

| SorinelF86 a răspuns:

Probabil ca in prietenia voastra se considera mai buna, mai cool ca tine, iar acum a intalnit o alta fata mai cool ca ea, de la care crede ca are de invatat. prietenia intre voi fetele e mai delicata, azi sunteti prietene maine nu va mai intelegeti, am vazut multe cazuri. poti sa incepi sa o ignori sau ii poti spune direct ce te deranjeaza si scapiu de stres, daca si ea tine la tine intelege si ramaneti prietene.

| EaSports a răspuns:

In astfel de cazuri eu mereu ma gandesc si pronunt multor oameni urmatoare expresie:,, Nu-mi trebuie persoana, careia nu-i trebuiesc nici eu". Dragostea reciproca dintre voi nu exista. Este greu sa uiti, sa lasi, sa nu ajuti pe cineva iubit, dar nici nu poti ca el sa-si stearga picioarele de tine. Fii puternica si nu ceda. Fii mandra si arata ca pe tine acea despartire fata de ea nu este nimic, decat o situatie foarte des intalnita in zilele noastre. Stiu ca-ti este greu sa faci, dar gandeste-te ca pe viitor liniile voastre vor deveni paralele. Si daca acum incerci sa fii inca cu ea, si daca incerci ca s-o uiti cat mai repede, duce la acelasi rezultat. Plusul tau este pastrarea nervilor, o dispozitie mai ridicata, si poti inca si alti prieteni devotati sa-i faci. Dar te rog la inceput acesti oameni sa nu-i numesti prieteni. Fata aceasta poarta nume de om. Prietenia este ceva mai scump, fiindca baie nu se uita, alipeste inca prieteni noi, dar o respecta si pe prima, fiindca anume prima este fundamentul...

| Stefan_Lorena_2000 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu ea,sa i spui absolut tot, si daca ea tine la tine la fel cum tu ti la ea, ramaneti prietene, daca nu, nu cred ca a fost sa fie.si stiu ca daca nu veti mai fii prietene vei fi trista, pentru ca asa m as simtii si eu, dar nici nu trebuie sa atarni de oameni si sa te milogesti sa ti fie prieten, sa treci peste, si poate iti faci si tu o alta "cea mai buna prietena".